Костін затвердив трирічний Стратегічний план з реалізації повноважень прокуратури у розслідуванні міжнародних злочинів

Костін затвердив трирічний Стратегічний план з реалізації повноважень прокуратури у розслідуванні міжнародних злочинів

Офіс генпрокурора України
Офіс генпрокурора України. Фото: УНІАН

Генпрокурор України Андрій Костін затвердив Стратегічний план з реалізації повноважень прокуратури у сфері кримінального переслідування за міжнародні злочини.

Про це повідомляє пресслужба Офісу генпрокурора.

"Стратегічний план з реалізації повноважень прокуратури у сфері кримінального переслідування за міжнародні злочини на період 2023-2025 років розробили представники Офісу генерального прокурора спільно з провідними міжнародними та українськими експертами", — йдеться у повідомленні.

Метою цього системного документа є забезпечення належної координації органів прокуратури та досудового розслідування на наступні три роки. Він визначає спільні цілі та пріоритети для здійснення правосуддя щодо злочинів, вчинених в умовах міжнародного збройного конфлікту на території України, шляхом ефективного розслідування, притягнення винних до кримінальної відповідальності та справедливого суду.

"Стратегічний план визначає бачення, принципи та стратегічні цілі. Серед них структурований підхід до кримінального переслідування за міжнародні злочини, підвищення спроможності органів досудового розслідування та прокуратури, належна підтримка та захист потерпілих і свідків, стійке партнерство та ефективна взаємодія з Міжнародним кримінальним судом, іноземними партнерами та громадянським суспільством", — пояснили в ОГПУ.

У генпрокуратурі також додали, що реалізація Стратегічного плану сприятиме кримінальному переслідуванню із застосуванням відповідних судових процедур осіб, які мають бути притягнуті до відповідальності за міжнародні злочини.

"Це також сприятиме впровадженню компенсаційних та інших засобів правового захисту і заходів підзвітності як на внутрішньому, так і на міжнародному рівні", — йдеться у повідомленні.

Воєнні злочини в Україні

Станом на 3 серпня поточного року Міністерство внутрішніх справ України внесло до інформаційної підсистеми "Воєнний злочинець" відомості про 232 131 особу, з них 197 857 — це російські військові.

24 липня міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко повідомляв, що Національна поліція розпочала понад 87 тисяч кримінальних проваджень за фактами скоєння злочинів військовими російської армії в Україні.

15 липня генпрокурор України Андрій Костін повідомив, що українські суди винесли вироки 53 військовим РФ за скоєні воєнні злочини.

Станом на 18 вересня від початку повномасштабного вторгнення Росії слідчі Національної поліції розпочали 95 284 кримінальні провадження за фактами вчинення на території України злочинів військовослужбовцями армії РФ та їхніми пособниками.

На початок