"Хаос у мозку". Швед Дюплантіс всьоме оновив світовий рекорд у стрибках з жердиною

"Хаос у мозку". Швед Дюплантіс всьоме оновив світовий рекорд у стрибках з жердиною

"Хаос у мозку". Швед Дюплантіс всьоме оновив світовий рекорд у стрибках з жердиною
Арман Дюплантіс. Фото: AP Photos

Що відбулося у фіналі Діамантової ліги.

Шведський легкоатлет Арман Дюплантіс продовжує переписувати історію стрибків з жердиною. У фіналі Діамантової ліги-2023 спортсмен встановив новий світовий рекорд, підкоривши планку у 6.23 метра.

Дюплантіс розпочав 2023 рік з чергового, шостого за ліком, оновлення світового рекорду у стрибках з жердиною. На турнірі у французькому Клермон-Феррані Мондо виграв змагання з результатом 6.22 метра.

У літній частині сезону Дюплантіс виграв п'ять етапів Діамантової ліги - в Осло, Стокгольмі, Хожуві, Цюріху та Брюсселі. Лише у Монако швед посів місце поза топ-3, перервавши серію подіумів у стрибках з жердиною, що складала два роки.

У фіналі Діамантової ліги в американському Юджині Дюплантісу знадобилося лише три спроби, щоб виграти змагання. Швед подолав 5.62 м, 5.82 м і 6.02 м.

Після того, як срібний призер змагань Ернест Джон Об'єна тричі поспіль не взяв 6.02 м, Дюплантіс запросив планку 6.23 м. Шведський атлет штурмував цю висоту на етапі Діамантової ліги в Брюсселі, але безуспішно.

Однак в Юджині Дюплантіс таки встановив новий світовий рекорд. Мондо з першої спроби взяв висоту 6.23 м.

  • Відео світового рекорду Мондо Дюплантіса: 6.23 м

Фінал Діамантової ліги-2023. Стрибки з жердиною: топ-3

  • 1. Арман Дюплантіс (Швеція) – 6.23 метра (новий світовий рекорд)
  • 2. Ернест Джон Об'єна (Філіппіни) – 5.82 м
  • 3. Сем Кендрікс (США) – 5.72 м

Тепер шведу належать вісім із дев'яти найвищих стрибків в історії: 6.23 м, 6.22 м (Дюплантіс), 6.21 м (Дюплантіс), 6.20 м (Дюплантіс), 6.19 м (Дюплантіс), 6.18 м (Дюплантіс), 6.17 м (Дюплантіс) і 6.16 м (Рено Лавіленні та Дюплантіс).

До 2020 року світовий рекорд у стрибках з жердиною на відкритому повітрі належав Сергію Бубці (6.14 метра). Дюплантіс перевершив його, взявши тоді висоту 6,15 метра.

Що сказав Дюплантіс після рекорду

Шведський легкоатлет описав свої емоції, відзначивши, що підтримати його до США приїхала майже вся сім'я.

"Зараз, чесно кажучи, думок не так багато, у мене просто хаос у мозку. Це важко пояснити, але це чудове відчуття. Тут була майже вся моя родина, тому мені нема на що скаржитися. Кожного разу, коли я встановлюю світовий рекорд, це відчувається по-новому. Цього разу це дуже особливий [момент], тому що тут мої два брати, і вони є великою причиною того, чому я сьогодні тут і так добре стрибаю", - цитує Мондо SVT Sport.

"Я просто намагаюся високо стрибати. Дуже люблю стрибки з жердиною, ще з дитинства. Якщо зможу підняти стрибки з жердиною на інший рівень та зацікавити нових вболівальників, стрибаючи дуже високо та роблячи якісь круті речі, тоді це буде добре виконана робота", - додав Дюплантіс.

Хто такий Арман Дюплантіс

  • Арман Дюплантіс - 23-річний шведський легкоатлет, який спеціалізується на стрибках з жердиною.
  • Олімпійський чемпіон Токіо-2020, чемпіон світу 2022 та 2023 років, віцечемпіон світу 2019-го.
  • Чемпіон Європи 2018 та 2022 років, переможець фіналу Діамантової ліги 2021, 2022 та 2023 років.
  • Чемпіон світу (2022) та Європи (2021) у приміщенні.
На початок