З моменту виходу з зернової угоди Росія завдала 118 ударів по українських портах — Кубраков

З моменту виходу з зернової угоди Росія завдала 118 ударів по українських портах — Кубраков

ЗМІ
З моменту виходу з зернової угоди Росія завдала 118 ударів по українських портах — Кубраков
. Міністр інфраструктури України Олександр Кубраков в Одеському порту, 19 серпня 2022 року, фото: УНІАН

З моменту виходу з Чорноморської зернової ініціативи Російська Федерація завдала 118 ударів по українських портах. Внаслідок атак було зруйновано або пошкоджено близько третини портової інфраструктури.

Про це повідомив міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков, передає Reuters.

Кубраков також додав, що мета подвоєння потужностей для експорту українських зернових з боку Румунії має бути досягнута на початку жовтня.

Раніше повідомлялось, що Румунія має намір подвоїти щомісячну транзитну потужність українського зерна до чорноморського порту Констанца. За словами міністра транспорту Румунії Гріндяну, планується досягнути експорту на рівні чотирьох мільйонів тонн на місяць порівняно з двома мільйонами тонн станом на зараз. Передбачається, що маршрути проходитимуть через Сулинський канал на Дунаї.

Що відомо про вихід РФ із зернової угоди

Росія 17 липня направила Туреччині, Україні та ООН заперечення щодо продовження "зернової угоди" і заявила, що без її участі угода припиняє дію 18 липня. Це зокрема передбачає, що Москва відкликає гарантії безпеки судноплавства, згортає морський гуманітарний коридор у північно-західній акваторії Чорного моря.

В ООН підтвердили отримання від Москви повідомлення про припинення участі в Чорноморській зерновій ініціативі.

Згодом президент Володимир Зеленський повідомив, що направив офіційні листи президенту Туреччини Ердогану та генсеку ООН Гутеррешу з пропозицією продовжити роботу "зернової угоди" або її аналога в тристоронньому форматі.

Як заявили у Міноборони РФ ввечері 19 липня, з 20 липня всі судна, що прямують в акваторії Чорного моря в українські порти, розглядатимуться РФ як потенційні перевізники військових вантажів.

20 липня у Міноборони України попередили, що з 00:00 21 липня всі судна, які прямують в акваторії Чорного моря у напрямку морських портів РФ та українських морських портів, що перебувають на тимчасово окупованій Росією території, можуть розглядатися Україною, як такі, що перевозять вантажі воєнного призначення з усіма відповідними ризиками.

4 вересня начальниця пресцентру Сил оборони Півдня Наталя Гуменюк повідомила, що чотири судна, які вийшли з портів Одещини, вже пройшли шлях морського гуманітарного коридору.

Тимчасовий коридор почав діяти з 8 серпня й першочергово буде використовуватися для евакуації суден, які перебували в українських портах Чорноморськ, Одеса та Південний на момент повномасштабного вторгнення РФ.

На початок