"Протягом доби я втратив дитину". Батько підлітка, померлого після операції в Дніпрі, планує повторні експертизи

"Протягом доби я втратив дитину". Батько підлітка, померлого після операції в Дніпрі, планує повторні експертизи

"Протягом доби я втратив дитину". Батько підлітка, померлого після операції в Дніпрі, планує повторні експертизи
Суспільне Дніпро

Батько 11-річного Іллі Шишакова, загиблого після операції в лікарні імені Руднєва в Дніпрі, планує, за необхідності, проводити повторні експертизи, аби дізнатися причину смерті сина. 10-го серпня хлопчику провели косметичну операцію в медзакладі, після чого, розповів чоловік Суспільному, дитині стало зле. Згодом хлопця перевели до обласної дитячої лікарні. 12-го серпня Ілля помер.

"Причини, які призвели до загибелі, це або дії лікарів, або медикаменти чи препарати, які вони використовували". Такий висновок про смерть сина після операції в центрі матері та дитини імені Руднєва отримав Роман Шишаков. Тоді під час операційних втручань померло двоє пацієнтів та десятеро постраждало.

"Протягом доби я втратив дитину". Батько підлітка, померлого після операції в Дніпрі, хоче ініціювати ще одну експертизу
Батько підлітка, померлого після операції в Дніпрі, хоче ініціювати ще одну експертизу.

Роман каже: у його сина це була нескладна косметична операція. Але після неї у хлопчика почалася нудота, боліли нирки, а згодом відмовили внутрішні органи.

"У нього з’явилася мармуровість це такі розводи на тілі, як, як я розумію, свідчать про неналежну роботу нирок та печінки”. Його ставлять на ШВЛ, відкачують дуже багато кровавої рідини і в без десяти другої ночі в нього зупинка серця. 30 хвилин його реанімують", розповідає батько.

"Протягом доби я втратив дитину". Батько підлітка, померлого після операції в Дніпрі, хоче ініціювати ще одну експертизу
Ілля, фото з архіву батька

Роман каже, лікарі заспокоювали їх з дружиною, але потім сина перевели в реанімацію, а згодом і до обласної дитячої лікарні. Там, розповідає чоловік, медики повідомили, що хлопчика привезли запізно.

"У кров потрапила якась речовина. Організм починає боротися з цією речовиною і настільки сильно боротися, що він починає вбивати сам себе... Протягом доби я втратив дитину", говорить він.

Що кажуть лікарі

Після інциденту в лікарні імені Руднєва також прокоментували ситуацію.

"Ми зацікавлені в об’єктивному розслідуванні, встановленні всіх обставин, щоб подібні ситуації не траплялися у майбутньому. У лікарні працює комісія Міністерства охорони здоров’я України, слідчі органи, ведеться слідство", сказали там.

На сторінці МОЗ України повідомлено, що попередньо - в пацієнтів лікарні Руднєва була тяжка побічна реакція на медпрепарати, які використовували під час операцій.

Роман Шишаков каже: буде ініціювати повторну експертизу, аби дізнатися, що ж стало причиною смерті його сина, та отримати оцінку дій лікарів.

Суспільне надіслало запити до лікарні імені Руднєва, щоб отримати коментар, як проходило лікування 11-річного Іллі, а також до обласної прокуратури, аби дізнатися про перебіг розслідування справи.

Що відомо про післяопераційні ускладнення у пацієнтів лікарні імені Руднєва

  • У лікарні імені Руднєва в Дніпрі у післяопераційний період в 11 пацієнтів погіршилось самопочуття. За даними прокуратури області, один з пацієнтів, 11-річний хлопчик, помер.
  • За інформацією Міністерства охорони здоров'я, пацієнти ймовірно отримали побічну реакцію на медпрепарати, які застосовувалися під час проведення оперативних втручань. Попередньо, йдеться про медпрепарати для внутрішньовенного наркозу.
  • На партію підозрюваних у побічній дії препаратів накладено карантин та вилучено з обігу в медзакладі. Держлікслужба проводить власне розслідування.
  • За фактом відкрили кримінальне провадження за частиною 2 статті 140 Кримінального кодексу України.

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

На початок