Інженеру з технагляду за роботами у будинку дворянського зібрання у Полтаві вручили підозру

Інженеру з технагляду за роботами у будинку дворянського зібрання у Полтаві вручили підозру

У Полтаві судитимуть інженера, що відновлював Котлярік
Фото: Суспільне Полтава

2,7 мільйона гривень завдано збитків бюджету Полтавської громади через проведення протиаварійних робіт у згорілому будинку дворянського зібрання. Підозрюють у цьому інженера технічного нагляду.

Про це повідомила речниця Полтавської обласної прокуратури Людмила Іващук.

За даними слідства, 2021-го року управління капітального будівництва Полтавського міськвиконкому та одне з товариств Полтавського району уклали два договори на протиаварійні роботи у приміщенні пам’ятки архітектури національного значення, де у грудні 2020-го сталася пожежа.

Котлярік у Полтаві: протиаварійні роботи
На даху згорілої будівлі проводились протиаварійні роботи. Суспільне Полтава

За умовами договорів, на вказаному об’єкті підозрюваний інженер здійснював роботи з технічного нагляду.

Попри часткове невиконання протиаварійних робіт, інженер підписав офіційні документи, на підставі яких із місцевого бюджету товариству безпідставно перерахували майже 2 мільйони 700 тисяч гривень.

Кримінальне провадження розпочато за двома статями - "Зловживання повноваженнями особами, які надають публічні послуги" та "Підроблення документів, печаток, штампів та бланків". Максимальна санкція — позбавлення волі до 8 років.

Протиаварійні роботи виконувала фірма «Добробут-інвест». Це згідно з даними сайту «Прозоро».

В Полтаві горів Котлярік
Пожежа в будинку Дворянського зібрання у Полтаві. Суспільне Полтава

Що відомо про пожежу у будівлі

Будинок дворянського зібрання у Полтаві загорівся уранці 9 грудня 2020-го року. Пожежу гасили 9 годин. У приміщенні знайшли загиблого чоловіка. Його особу встановили. Правоохоронці розпочали кримінальне провадження за статтею "Порушення вимог пожежної безпеки". Санкція – позбавлення волі від 3 до 8 років.

Що відомо про будинок дворянського зібрання

Будинок дворянського зібрання у Полтаві – пам’ятка архітектури національного значення. Споруджений 1810-го року у стилі класицизму. Був частково зруйнований за часів Другої світової, а відбудований 1946-го. Від того часу і впродовж понад 60 років у приміщенні працював кінотеатр імені Котляревського.

18 червня депутати Полтавської міської ради погодили передачу споруди у власність області, а 6 липня таке рішення ухвалили на сесії облради.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок