Завдали шкоди на понад 32 мільйони гривень: на Чернігівщині оголосили підозру 3 чоловікам за забруднення земель

Завдали шкоди на понад 32 мільйони гривень: на Чернігівщині оголосили підозру 3 чоловікам за забруднення земель

Завдали шкоди на понад 32 мільйони гривень: на Чернігівщині оголосили підозру 3 чоловікам за забруднення земель
ФОТО: Чернігівська обласна прокуратура

На Чернігівщині повідомили про підозру трьом чоловікам у забрудненні земель шкідливими відходами, що спричинило тяжкі наслідки. Завдані збитки оцінюють у понад 32 мільйони гривень.

Про це повідомляє поліція Чернігівської області на своїй Facebook-сторінці.

В ході досудового розслідування правоохоронці встановили, що до незаконної діяльності причетні троє людей — власник підприємства, що спеціалізується на утилізації небезпечних відходів, а також директор та менеджер цього підприємства.

"У період з жовтня 2021 року по квітень 2023 року фірма здійснювала утилізацію «бурового шламу» — відходів від проведення нафтогазовидобувних робіт. При цьому, внаслідок порушення виконавцями встановлених спеціальних правил, відбувалося забруднення земель небезпечними відходами. Зокрема, чоловіки свідомо вивозили «буровий шлам» на полігон твердих побутових відходів на території Чернігівської області, який нездатний забезпечувати утилізацію та видалення небезпечних відходів", — йдеться у повідомленні.
Завдали шкоди на понад 32 тисячі гривень: на Чернігівщині оголосили підозру 3 чоловікам за забруднення земель відходами
На Чернігівщині оголосили підозру 3 чоловікам за забруднення земель відходами. ФОТО: Чернігівська обласна прокуратура

В процесі здійснення досудового розслідування правоохоронці вилучили на території вказаного полігону зразки ґрунту та дослідили їх склад та властивості. У підсумку встановлено перевищення вмісту в ґрунті: нафтопродуктів, свинцю, нікелю та кобальту. Це спричинило шкідливий вплив на довкілля та сприяло створенню небезпеки для довкілля.

Чоловіків підозрюють у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною ч. 2 ст. 28, ч. 5 ст. 27, ч. 2 ст. 239 КК України (забруднення або псування земель), що караються позбавленням волі на строк від двох до п’яти років.

Тривають слідчі дії.

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.

На початок