Ті, хто допомагає першими: про роботу черкаських рятувальників

Ті, хто допомагає першими: про роботу черкаських рятувальників

Ті, хто допомагає першими: про роботу черкаських рятувальників
Суспільне: Черкаси

Розмінувати, витягти з води, чи з-під завалів — для черкаських рятувальників — щоденна робота, розповіли сержант Дмитро Дробишев та пожежний Владислав Зєнков.

За що рятувальники люблять свою справу, дізналися з нагоди професійного свята, яке відзначають в Україні щорічно 17 вересня.

"Сухих рукавів!" Це побажання знають лише рятувальники. Дмитро Дробишев пояснив, коли можна почути цей вислів:

"Міняєшся після чергування з краулом, то який караул йде, тобі бажає сухих рукавів – бажається для того, щоб ти нікуди не виїжджав".

Про професійне гасло жартують: "Запобігти, врятувати, допомогти" – це як "Отче наш" для рятувальника.

Що таке рятувати відомо не зі слів і головному майстру, сержанту Дмитру Дробишеву та пожежному Владиславу Зєнкову. Кількість виїздів за час їхньої служби годі й порахувати, розповів Владислав:

"Це куча емоцій. В людей є втрати, ми це все бачимо. Ми це бачимо і не несемо це додому. Ми залишаємо це тут і завжди стараємося обходити це все в своїх думках. Ця робота надто відповідальна і не кожен зможе стати рятувальником".

день рятувальника в черкасах
Суспільне: Черкаси

Пожежі, ДТП, нещасні випадки на воді чи вдома – робота цих чоловіків запобігти людським трагедіям і не лише, пояснив Дмитро Дробишев. Він щойно повернувся з Херсонщини:

"Відновлювальні роботи куди прилетіло — в приміщення школи. Ми надавали допомогу з розбирання конструкцій. На Херсонщині мене вразили діти війни. Вони приходять обідрані, у них немає за що купити одежу".

Головний майстер пригадав виїзд на черкаську дамбу після влучання російської ракети в міст:

"Ми туди приїхали перші, туди нікого не підпускали, а першу службу ДСНС туди відправили, щоб надавали першу домедичну допомогу. Зразу розбір конструкцій проводити. Це перший раз таке в житті відбувалося".

Утім, інколи є те, що тішить, додав Владислав Зєнков:

"Був випадок — навели такого шуму у дворі, що туди з’їхалися наша служба з надзвичайних ситуацій, нацгвардія, поліція, швидка допомога. Вони не зрозуміли, що сталося. А діло було в тому, що котик заліз на дерево, яке межувало із п’ятим поверхом і не міг злізти".

Як працюють рятувальники в Черкасах
Суспільне: Черкаси

Завжди перші, завжди готові дивитися в очі небезпеці – чи це понівечений разом з людиною метал, чи то полум’я, додав Владислав:

"Я доліз до п'ятого поверху і мама мені просто віддала дитину. Саму її евакуювали, а мені треба було спускатися, то це так бере за душу, бо людина довіряє тобі життя власної дитини".

Відтак без довіри та надійного плеча ніяк і в середині колективу, додав Дмитро Дробишев:

"Якщо щось з тобою трапиться, то вони тобі допоможуть. Чи витягнуть з будинку у полум'ї, чи з якоїсь надзвичайної ситуації".

Тому й бажають "сухих рукавів", а людям — берегти себе і своїх рідних.

Рятувальники — ті, хто допомагає першими
Суспільне: Черкаси

Рятувальники — ті, хто допомагає першими
Суспільне: Черкаси

Маєте новину про події з життя на Черкащині? Надсилайте сюди

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

На початок