ЄСПЛ прийняв до розгляду звернення щодо викрадення в Генічеську екскомандира корабля "Славутич" Кисельова

ЄСПЛ прийняв до розгляду звернення щодо викрадення в Генічеську екскомандира корабля "Славутич" Кисельова

ЄСПЛ прийняв до розгляду звернення щодо викрадення в Генічеську екскомандира корабля "Славутич" Кисельова
Фото: krymsos.com

Європейський суд із прав людини (ЄСПЛ) прийняв до розгляду звернення щодо викрадення росіянами в Генічеську на початку окупації Херсонщини капітана 1-го рангу, екскомандира українського розвідувального корабля "Славутич", офіцера запасу ВМС України Олексія Кисельова.

Про це повідомив його адвокат Сергій Заєць громадській правозахисній організації "КримSOS", яка подала відповідну скаргу до ЄСПЛ 28 листопада минулого року.

"Справа Олексія Кисельова — перша з усіх відомих справ, що демонструють переслідування владою РФ мешканців Криму, які виїхали з окупованої території після 2014 року та самоорганізувалися для активного спротиву окупантам", – зазначив адвокат.

За його словами, справа Кисельова містить усі елементи насильницького зникнення. Зокрема зафіксовані тортури, позбавлення свободи, обшук і викрадення майна, а саме авто.

"Ймовірно надалі можна буде говорити також і про порушення права на справедливий судовий розгляд", – уточнив Заєць.

Наразі екскомандира українського розвідувального корабля "Славутич" окупанти утримують у СІЗО Сімферополя.

Що відомо про Олексія Кисельова

  • 22 липня 2022 року в окупованому Генічеську 22 липня російські силовики затримали екскомандира розвідувального корабля Військово-морських сил України «Славутич» Олексія Кисельова. Після цього окупанти вивезли його до Криму та помістили в СІЗО.
  • Кисельова звинуватили в участі в батальйоні імені Номана Челебіджихана – частина 2 статті 208 КК Росії. Це формування у Росії вважається терористичною організацією. Російська прокуратура вимагала 10 років ув'язнення для нього.
  • Засновник батальйону імені Номана Челебіджихана Ленур Іслямов заперечує, що Олексій Кисельов причетний до нього.
  • Також Кисельов розповів адвокату про застосування до нього тортур. За його словами, на окупованій частині Херсонської області Кисельова «схопили, викрали і тривалий час катували, тримаючи в ІТТ». Представництво президента України в АРК закликало негайно звільнити Кисельова.
  • 27 жовтня 2022 року Олексій Кисельов оголосив голодування через відсутність медогляду протягом двох місяців, незважаючи на запити затриманого на обстеження лікарем. Це порушує щонайменше шість міжнародних договорів.
  • 17 лютого 2023 року окупаційний суд у Джанкої засудив Кисельова до 8,5 років ув'язнення в колонії суворого режиму.

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram, Viber та у Facebook

На початок