"Я зраділа, ще не втомлена". Анна Рижикова – про відбір у фінал Діамантової ліги та очікування від забігу

"Я зраділа, ще не втомлена". Анна Рижикова – про відбір у фінал Діамантової ліги та очікування від забігу

Ексклюзивно
"Я зраділа, ще не втомлена". Анна Рижикова – про відбір у фінал Діамантової ліги та очікування від забігу
Getty Images

Ексклюзивне інтерв'ю бігунки Анни Рижикової для Суспільне Спорт.

33-річна українська бігунка Анна Рижикова вчетверте поспіль виступить у фіналі Діамантової ліги. За підсумками сезону 2023 року Рижикова зайняла восьме, останнє прохідне місце, і відібралася до головного старту сезону у цих змаганнях.

Про свій вихід до фіналу Анна дізналася заочно, позаяк не була запрошена на заключний етап сезону Діамантової ліги у бігу на 400 метрів з бар'єрами і очікувала на результат суперниць. Та сам факт кваліфікації українка називає позитивом і вона налаштована поборотися до останнього.

Фінал Діамантової ліги буде останнім стартом сезону для Анни Рижикової. Перед проведенням цього змагання українська бігунка ексклюзивно поспілкувалася з Суспільне Спорт.

  • Про відбір до фіналу сезону Діамантової ліги

"Після чемпіонату світу були два етапи. Я була запрошена в Китай, де нормально виступила, набрала балів. А тоді був старт в Брюселі, де я не бігла, тож очікувала результатів цього етапу. Не скажу, що я гарантовано очікувала, що вийду до фіналу – це було 50 на 50, могли мене і вибити з вісімки, бо я ж не бігла в останньому забігу. Довелося чекати. Але мені вистачило балів упродовж сезону, я "закрила" відбір у фінал, восьмою зайшла.

Я зраділа, ще не втомилася. Дуже дивно, адже зазвичай до кінця сезону просто дуже втомлений. А у цьому сезоні я так більше налаштована на, не знаю, боротьбу до самого кінця: спочатку у мене не все вдавалося, а потім пішло покращення результату. І сподіваюся, що в фіналі гарно виступлю".
  • Про суперниць у фіналі

"У фіналі буде бігти дев'ять атлеток, додали ще одну американку як господарку. Щодо фавориток, то під кінець сезону все відбувається дуже несподівано: не так легко все дається лідеркам, все змінюється.

Я впевнено, що Фемке [Бол] дуже сильна і дуже стабільна, то в неї проблем не буде. А от всі інші – може бути будь-що. Тому налаштовуюся тільки на боротьбу з собою, хочу показати гарний біг, щоб у мене все склалося, щоб без помилок. А там вже як будемо на фінішній прямій, то поборюся за якусь кращу позицію і подивимося на табло, що вийде".
  • Про встановлення особистого рекорду сезону на останньому старті та готовність покращувати час ще

"Якщо чесно, то не знаю [щодо можливості пробігти шаидше]. За два останні тижні я був вже була в Китаї, тоді у Європі, тепер – у Америці. І це не просто в Нью-Йорк прилетіти, а інший кінець США. З Україною 10 годин різниці у часі, в Китаї теж було близько 6-7 годин різниці. Це впливає на організм. Коли це пов'язано з високими результатами, то усе має вплив. Але я намагаюся максимально відпочивати, вести такий режим дня, щоб підготувати себе до змагань.

Дуже незрозуміло, на що я розраховую [по секундах], але поки гарний настрій і гарний стан, тому сподіваюся, що все вдасться".

  • Про арену в Юджині

"Які стосунки з ареною? Середні, скажімо так, бо минулого року на чемпіонаті світу мені було дуже важко через усе, що пов'язано з війною, був дуже поганий емоційний стан. Можливо, фізично я десь була більш-менш готова, але емоційно була дуже виснажена, і дуже важко мені далися ті змагання. Але я їх не переношу на наступні якісь, на цьогорічні змагання, тому стадіон такий затишний, але не такий класний, як був в Будапешті цього року. Мені більше сподобалось, наприклад, в Будапешті, бо більш масштабніше все виглядало. Тут такі невеличкі трибуни, менше буде глядачів, але тут дуже люблять легку атлетику, і стадіон буде заповнений.

Покриття тут така "крошка", воно ближче до того, що у нас в Україні. У Будапешті – [покриття від] Mondo, воно вважається швидшим".

На початок