У Херсоні зібрали рок-гурти та бардів в рамках 25 театрального фестивалю "Мельпомена Таврії"

У Херсоні зібрали рок-гурти та бардів в рамках 25 театрального фестивалю "Мельпомена Таврії"

Ексклюзивно
Барди на Мельпомені Таврії у Херсоні
Херсон. Барди та рок-виконавці на Музичній платформі "Мельпомени Таврії", 14 вересня 2023 року Фото: Суспільне Херсон

У Херсоні 14 вересня в рамках 25 театрального фестивалю "Мельпомена Таврії" на музичну платформу зібрали рок-гурти та бардів. Захід відбувся за підтримки USAID.

Військовослужбовець Володимир Тука у Херсон приїхав на кілька днів для виступу на музичній платформі "Мельпомени Таврії". У ЗСУ він з жовтня 2022 року. Музикою займається майже 15 років.

"У мене є моя творчість, яка розділена на два періоди. Перший - довоєнні пісні, кумедні, ліричні. Зараз у мене є ще дві пісні військової тематики. Сьогодні я тільки одну презентую і зачитаю вірш, на який надихнула війна", говорить військовий.

У Херсоні зібрали рок-гурти та бардів в рамках 25 театрального фестивалю "Мельпомена Таврії"
Херсон. Бард Володимир Тука на Музичній платформі "Мельпомени Таврії", 14 вересня 2023 року Фото: Суспільне Херсон

Херсонський бард Геннадій Білозубов для музичної платформи "Мельпомени Таврії" підготував прем’єру пісні.

"Річ у тому, що у мене багато пісень, які написав сам, але вони здебільшого російськомовні. Україномовні я почав писати нещодавно. У мене були дві пісні українською мовою. Але я їх чомусь ніколи не виконував. А зараз ми повинні співати україномовних пісень, і писати україномовні пісні, розмовляти українською мовою", розповів музикант.

У Херсоні зібрали рок-гурти та бардів в рамках 25 театрального фестивалю "Мельпомена Таврії"
Херсон. Відвідувачі на Музичній платформі "Мельпомени Таврії" слухають барда, 14 вересня 2023 року Фото: Суспільне Херсон

Херсонка Ірина Ніколаєва три дні відвідувала заходи у рамках "Мельпомени Таврії" в Одесі, сьогодні – у рідному місті.

"Такий концерт освітлює наші таланти, наших бардів, через яких можна приймати нашу українську душу. Те, що вони співають це голос народу, це те, що переживають люди, суспільство, те, що вони бажають Україні, що проявляють у цьому житті", розповіла Ірина.

Майя Авраменко, яка приїхала до Херсона з Києва, із більшістю виконавців заходу знайома. Атмосфера їй сподобалася: така підтримувальна, драйвова.

У Херсоні зібрали рок-гурти та бардів в рамках 25 театрального фестивалю "Мельпомена Таврії"
Херсон. Рок-виконавиця на сцені Музичної платформи "Мельпомени Таврії", 14 вересня 2023 року Фото: Суспільне Херсон

До музичної платформи фестивалю в артхабі в укритті також долучилися барди Віктор Ревенко, Олена Продченко, Петро Кривий, Сергій Ведута та херсонський рок-гурт "Криголам".

"Це була ініціатива оргкомітету спільно з представниками "10 Квітня", за підтримки USAID, провести такий акустичний концерт. Ми не так часто збираємося у Херсоні. І нарешті воно відбувається емоції шалені", говорить членкиня оргкомітету "Мельпомени Таврії" Альона Мовчан.

Музичну платформу "Мельпомени Таврії" можна також відвідати 15 вересня в Одесі і 16-го у Миколаєві.

Також у Херсоні місцева художниця Яна Голуб'ятникова та київська поетеса Тетяна Власова у рамках фестивалю "Мельпомена Таврії" провели творчі зустрічі. Вони розповіли глядачам, які роботи написали під час війни.

Раніше херсонська волонтерка і поетеса Наталя Шушляннікова у рамках 25-ого фестивалю "Мельпомена Таврії" представила глядачам свій щоденник війни. Це третя творча зустріч для Наталі, де вона розповіла про діяльність під час окупації та презентувала свої спогади.

Також в артукритті в Херсоні учасники творчого об’єднання "Піратська бухта" Богдан Циганок та Олександр Набока у рамках 25-го театрального фестивалю Мельпомена Таврії зустрілися із глядачами. На заході вони представили п'єси "Консерва" та "Карпатський вестерн".

Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон

Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber

На початок