На Львівщині починається процес перейменування міста Червоноград

На Львівщині починається процес перейменування міста Червоноград

На Львівщині починається процес перейменування міста Червоноград
Суспільне Львів

З 2 жовтня офіційно розпочнуться консультації з громадськістю щодо перейменування міста Червонограда. Таке рішення ухвалили на засіданні сесії депутати Червоноградської міської ради.

Про це повідомили у пресслужбі Львівської ОВА.

Також міська рада вирішила утворити спеціальну робочу групу для проведення консультацій та затвердила її персональний склад. Підбити підсумки консультацій робоча група має не пізніше, ніж за 10 робочих днів після завершення їхнього проведення, а результати — оприлюднити на сайті міської ради.

"Консультації з громадськістю є першим кроком для перейменування міста. Рекомендацію щодо зміни назви Червонограда озвучив Український інститут національної пам'яті, відповідно до закону про деколонізацію, який набув чинності 27 липня цього року. Відтак, згідно з законом, місцева влада зобовʼязана у піврічний термін проконсультуватися з громадою і вибрати нову назву міста. Після того, як за неї проголосує міська рада, а згодом — Верховна Рада України, населений пункт змінить своє імʼя" — каже директор обласного департаменту внутрішньої політики та комунікацій Юрій Горун.

Консультації з громадськістю триватимуть 30 календарних днів.

Що відомо про перейменування міста Червоноград

Наприкінці червня місто Червоноград на Львівщині увійшло до переліку населених пунктів, які Національна комісія зі стандартів державної мови пропонувала перейменувати. Окрім Червонограда до переліку ввійшли ще 23 населених пункти.

5 липня Національна комісія зі стандартів державної мови скоротила список населених пунктів на Львівщині, які рекомендують перейменувати. Раніше таких населених пунктів було 24, стало — 7.

Коли національна комісія зі стандартів державної мови внесла Червоноград у список, як місто назва якого не відповідає стандартам, Суспільне запитало у місцевих мешканців, що вони думають про перейменування:

На початок