Жителі Звягельської громади у соцмережах обурювалися тим, що до Дня пам'яті загиблих захисників України у громаді закупили квіти за 50 тисяч гривень. Кореспонденти Суспільного побували у Звягельській громаді та запитали представників місцевих органів влади про ситуацію із закупівлею букетів.
Начальник управління культури і туризму Звягельської міської ради Олександр Широкопояс розповів Суспільному, що 50 тисяч гривень — це загальна сума, яку виділили з міського бюджету громади у 2023 році на закупівлю букетів до державних свят. Вартість букетів була прописала у кошторисах.

"Ось до прикладу щодо наших закупівель: одна гвоздика коштує 28 гривень. Одну троянду ми закуповували по 39 гривень, один тюльпан — по 30 гривень. Ті ж соняхи — по 50 гривень за одну квітку. Букет хризантем — по 45 гривень", — каже Олександр Широкопояс.

Передбачили гроші, зокрема, і на закупівлю букетів до Дня пам'яті загиблих захисників України (29 серпня) — для покладання до пам'ятників.
За словами посадовця, фахівці управління культури і туризму міськради перед тим провели тендер на Prozorro. Під час торгів на сайті порталу було вказано, що ціна одного букету соняхів (4 квітки) складає 1 792 гривні. І після цього в інтернет-мережі розпочалися обговорення з приводу того, що вартість квітів завищена.

"Але ж ціна на сайті закупівель була вказана не за один букет, а за декілька. Ми за 1 792 гривні закуповували сім букетів соняхів. Згідно із договором ціна одного букета складає 256 гривень. В один букет входять чотири соняхи, гіпсофіла та стрічка. Тобто ціна одного соняха у букеті становить 50 гривень", — каже Олександр Широкопояс.

Кореспонденти Суспільного поцікавилися, скільки коштують квіти на місцевому ринку. Продавчиня Зоя Соломонюк розповіла, що вона продає квіти за ціною від 30 до 60 гривень.


"Є по 30 гривень, є по 50. Найдорожча — 60 гривень. Є сухоцвіти, є жоржини. Букет жоржин коштує 200 гривень", — сказала Зоя Соломонюк.
За словами регіональної представниці моніторингової мережі "Dozorro" Юлії Григи, перевіряти інформацію про закупівлю в системі Prozorro потрібно уважніше.

"Я завжди наголошую, що замість того, щоб розганяти зраду, нам усім потрібно уважніше перевіряти інформацію. До того ж сам файл (звіт), в якому вони все зазначили детально, в цій закупівлі є, але цей файл прихований. Ну, так система розроблена. Він маленький і називається PDF. Якщо на нього натиснути, то видно всю цю інформацію. І треба розуміти: якщо написано, що закупівля без використання системи на маленьку суму — до 50 тисяч гривень, то замовник взагалі може її не розміщувати в системі на період воєнного стану", — розповіла Юлія Грига.
Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:
Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube