На черговому засіданні комісії з впорядкування назв вулиць Луцької міської територіальної громади обговорили перейменування ще десяти вулиць та двох провулків.
Пропозиції комісії будуть винесені на розгляд сесії, повідомили у Луцькій міській раді.
Пропонують перейменувати такі вулиці:
- Декабристів – на Князя Василька,
- Захарова – на Князя Романа,
- Сенатора – на Старобульварну,
- Верещагіна – на Похилу,
- Даргомижського – на Мистецьку,
- Качалова – на В’їзну,
- Кутузова – на Валову,
- Купріна – на Княжу.
- Провулок Баранова – на провулок Граничний,
- Провулок Качалова – на провулок В’їзний.
Члени комісії також підтримали пропозиції щодо перейменування вулиці Боткіна – на Олександра Федорчука та вулиці Щепкіна – на Василя Кука.
Що відомо про процес дерусифікації та декомунізації
Процес декомунізації в Україні узаконили ухваленим Верховною Радою 9 квітня 2015 року пакетом законів, згідно з якими усі радянські назви потрібно змінити, радянську символіку — демонтувати.
У квітні 2022-го в рамках процесу дерусифікації та декомунізації перейменували п'ять луцьких вулиць, у червні — ще п'ять вулиць, після чого у міськраді поступово почали замінювати вулиці, пов'язані з радянським періодом.
Загалом перейменуванню в Луцьку підлягають ще понад 100 вулиць. Станом на січень 2023 року 397 вулиць на Волині, які підлягали перейменуванню у рамках закону про декомунізацію, ще не змінили назву.
У рамках процесу декомунізації в Луцьку й області почали позбуватися не лише вулиць із радянськими назвами, а й пам'ятників, погрудь, зірок, меморіальних дошок, серпів та молотів.
Термінові новини читайте в Telegram та Viber Суспільного Луцьк.