В Івано-Франківську 14 вересня на території палацу Потоцьких відкрили виставку "Музей з любові до мистецтва і країни", присвячену 200-річчю від заснування Музею Любомирських. На ній представили 24 інформаційно-мистецькі стенди, з яких можна довідатися про історію музею.
Про це з місця події повідомляє кореспондент Суспільного.

За словами директора Оссолінеуму Лукаша Камінського, виставка присвячена заснуванню Музею Любомирських, що нині діє у Вроцлаві. Чоловік каже: установу заснували у 1823 році у Львові, де вона проіснувала до 1940-х років. Тоді його знищила радянська влада.

"200-річчя музею князів Любомирських та відновлення музею у Вроцлаві є дуже символічним також і через те, що ми у такий спосіб показуємо, що совіти, окупанти не перемогли в той час. Попри те, що вони знищили цей музей, його роботу, ми його відновили. Можливо, не у Львові, а у Вроцлаві, але музей почав наново існувати. І це символічно також з боку України, її сьогоднішньої боротьби з окупантами", — говорить Лукаш Камінський.

У межах виставки представили 24 стенди. З них можна довідатися історію музею. Також на стендах зображені фото картин із фонду, яким нині опікується національний інститут імені Оссолінських. Зокрема, світлини робіт Рембрандта ван Рейна та Альбрехта Дюрера, розповів Лукаш Камінський.
"Це — фонди, які були закладені у Львові, у приміщенні теперішньої бібліотеки імені Стефаника. Там містився музей Любомирських, який є основою музейної колекції Оссолінеуму. Тобто це — фонди, які були зібрані в Україні, тут представлені, і які, на жаль, за попередньої окупації совітами були знищені", — розповідає Камінський.

Директор Простору інноваційних креацій "Палац" Володимир Гайдар каже: такі виставки зараз — дуже важливі, адже вони демонструють зв’язок культурних просторів двох країн.
"Культурна складова — це є величезний пласт, який підтримує тил і дух наших бійців на фронті. Якщо ми не будемо тримати культурний тил, то дуже важко буде розуміти, заради чого ми воюємо безпосередньо на фронті", — говорить Володимир Гайдар.
За його словами, виставка "Музей з любові до мистецтва і країни" експонуватиметься у палаці Потоцьких щонайменше два тижні.
Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube