Представники близько 40 підприємств та організацій взяли участь у "Ярмарку вакансій" в Ужгороді. На заході розповідали про свою роботу та яких працівників шукають. Про це Суспільному розповіла головна координаторка "Ярмарку вакансій" Тетяна Мачабелі. За її словами, загалом представили близько 1000 вакансій.
Представники близько 40-ка підприємств розбили намети на набережній Незалежності в Ужгороді. Зробили це, аби розповісти охочим про свою роботу, а також знайти нових працівників. Марина — вимушена переселенка з Нікополя Дніпропетровської області. Зараз живе в Ужгороді. Каже: шукає роботу.
"Я електромонтерка і хотілося б знайти роботу за спеціальністю, але це така специфічна робота для жінки, не всюди її можливо застосувати. Проте я буду шукати, продовжувати. Мені подобається, що пропонують перенавчатися, тобто здобути якусь нову спеціальність. Наразі я про це ще не думала, бо все ж хотілося за своєю спеціальністю знайти", — розповіла переселенка.

Ярослава Грицик на "Ярмарку вакансій" представляє свою громадську організацію "Надія на перемогу".
"Була створена громадська організація, де ми вже рік працюємо. Проходимо навчання постійно — це і швейна майстерня при Мукачівському державному університеті. Деякі дівчата вчилися, взагалі не знаючи шиття", — каже Ярослава.

Організували "Ярмарок" Закарпатська ОВА разом з громадською організацією "Неємія". Розповіла головна координаторка заходу Тетяна Мачабелі. За її словами, участь взяли й міжнародні організації.
"Тут представлені організації, які можуть пропонувати для внутрішньо переміщених осіб або для місцевого населення різноманітні гранти для довгострокових рішень. Це Міжнародна організація з міграції. Це є ярмарок вакансій. Я називаю це простором для можливостей як для бізнесу, який наразі веде пошук людей, які потребують роботу знайти. Також можливості для людей, які сюди приїхали в нашу Закарпатську область, або для місцевого населення знайти гідну роботу", — каже Тетяна Мачабелі.
"Величезна кількість релокованих підприємств, які переїхали на територію Закарпаття, близько 400 компаній — це близько 7-8 тисяч робочих місць, були створені тільки у 2022 році. У цьому році крім релокованих компаній є внутрішній інвестор, наш український бізнес, який переїхав також і будує на Закарпатті потужне підприємство у Батівській громаді та в Перечинській громаді. Сьогодні важливо створити відповідний ринок праці, створити відповідну комунікацію між жителями Закарпаття, між внутрішньо переміщеними особами й місцевими жителями та бізнесом", — додав голова Закарпатської ОВА Віктор Микита.
Загалом на "Ярмарку" відвідувачам представили близько 1000 вакансій.
Підписуйтеся на Суспільне Ужгород: Facebook, YouTube, Telegram, Viber, Instagram, Threads