"Повертаємо людей додому": в Ірпені відновлюють чергову п'ятиповерхівку

"Повертаємо людей додому": в Ірпені відновлюють чергову п'ятиповерхівку

"Повертаємо людей додому": в Ірпені відновлюють чергову п'ятиповерхівку
Проєкт відбудови пошкодженої п'ятиповерхівки в Ірпені. Фото: КОВА

До відновлення готують ще один багатоквартирний будинок в Ірпені на Київщині. Половина під'їздів п'ятиповерхівки отримали значні пошкодження під час бойових дій.

Про це повідомив голова КОВА Руслан Кравченко.

Для відновлення будинку на вул. Миру, 16 вже розробили проєктно-кошторисну документацію. Також передали необхідні документи, аби п'ятиповерхівку включили до переліку об'єктів відновлення за кошти Фонду ліквідації наслідків агресії.

За словами Кравченка, капітальний ремонт передбачає демонтаж 4-6 під'їздів, повну відбудову з оновленням комунікацій та покрівлі всього будинку.

"Повертаємо людей додому": в Ірпені відновлюють чергову п'ятиповерхівку
Пошкоджена п'ятиповерхівка в Ірпені. Фото: КОВА

Скрізь передбачені заходи з енергозбереження: будуть утеплені фасади, замінені вікна та встановлене індивідуальне опалення для кожної квартири. Також врахують принципи безбар'єрності, а у підвальному приміщенні облаштують укриття.

"Наше головне завдання — повертати людей додому. А головне питання, на яке ми повинні дати пряму та швидку відповідь: куди людям повертатися? Отже, мусимо відбудувати всю інфраструктуру, зруйновану окупантом", — зазначив голова КОВА.

Що відомо про відновлення Київщини

Унаслідок бойових дій навколо Києва в лютому-березні 2022 року на Київщині зафіксовані руйнування у 46 з 69 територіальних громад.

Критичних руйнувань завдано в Бучанській, Ірпінській, Гостомельській, Бородянській, Макарівській, Великодимерській та Пісківській територіальних громадах.

Загалом від початку повномасштабного вторгнення РФ в області було зруйновано чи пошкоджено 27 226 об’єктів. Основний "удар" припав саме на житло – 24,3 тис. об'єктів. Крім цього, постраждали 227 шкіл та садочків, 125 адміністративних будівель і ЦНАПів, 128 медичних закладів, 138 культурних та релігійних споруд.

Станом на початок серпня 2023 року в регіоні повністю та частково відновили 12,5 тисяч пошкоджених об'єктів: більше 11 тисяч багатоквартирних та приватних будинків, 187 дитсадків та шкіл, 101 медзаклад, 68 адмінбудівель та ЦНАПів.

На Київщині створюють Каталог відновлення області, де можна дізнатись про відремонтовані об'єкти за кошти з резервного держбюджету протягом 2022 року. Торік звідти на ремонт в області виділили понад 700 млн грн.

У червні 2023 року в системі Prozorro оголосили перші торги на відновлення об'єктів інфраструктури на Київщині. Це житло у Бучі, Макарові, Вишгороді та адмінбудівля у Бородянці.

На початок