Комісія у Рівному почала шукати джерело смороду. Як це відбувається

Комісія у Рівному почала шукати джерело смороду. Як це відбувається

У Рівному шукають джерело смороду
Фото: Суспільне Рівне

Спеціальна виїзна комісія 14 вересня розпочала перевірку місць, які можуть бути ймовірними джерелами неприємного запаху у Рівненській громаді. Першою стала вулиця Будівельників. Місцеві жителі скаржилися та вказували на каналізаційні очисні споруди, які належать водоканалу.

Виїзд робочої групи погодили з керівництвом підприємства, розповіла Суспільному начальниця відділу захисту довкілля Рівнеради Валентина Веремко.

"Ми комісійно відвідали підприємство. Оскільки об'єкт є режимний, у воєнний час не можна відвідувати, то ми пройшли там, де нам показали, всі їхні карти, мулові майданчики, стоки асенізаційних машин", — розповіла посадовиця.

Шукають джерело смороду у Рівному: який об'єкт обстежили першим та що знайшли
Валентина Веремко. Фото: Суспільне Рівне

Робочу групу створили 5 вересня на засіданні міської комісії з питань ТЕБ та НС. До її складу, зокрема, увійшли представники поліції, ДСНС, Рівнеради та Держпродспоживслужби.

Наталія Позняковська, лаборантка обласного Центру контролю і профілактики хвороб, розповіла, яким чином проводять перевірку:

"Ми протягуємо повітря. Так само газоаналізатор протягує повітря, тільки він одразу показує результат. Тут уже йде на аміачні сполуки. Ми протягуємо через поглинальний розчин, який в лабораторії досліджується на вміст шкідливих речовин".

Загалом фахівці зробили заміри повітря на вміст аміаку та сірководню у трьох місцях поблизу підприємства.

"Чому такі параметри — тому що вони свідчать про органічне забруднення. Житлово-санітарна захисна зона — найближчі точки до очисних споруд Рівнеоблводоканалу", — розповів начальник відділу Держпродспоживслужби Рівного Сергій Грабовський.

Шукають джерело смороду у Рівному: який об'єкт обстежили першим та що знайшли
Фото: Суспільне Рівне

Зі слів Валентини Веремко, комісія має перевірити й інші ймовірні джерела забруднення повітря у Рівненській громаді:

"Є такі підприємства, на які вказують громадяни, які ми вже неодноразово розглядали, в тому числі на засіданні комісії ТЕБ та НС. Вони не мають дозволів на викиди, але тим чи іншим чином здійснюють свою підприємницьку діяльність, яка заподіює шкоду громадянам, створюючи неприємні запахи. То таким чином будемо перевіряти не тільки ті, що нам казали, а виїзд буде скрізь".

Результати проб повітря, які взяли 14 вересня, планують оприлюднити через два дні на сайті міської ради.

Суспільне Рівне у Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок