Відставний службовець спецпідрозділу американських сухопутних сил заарештований в США за підозрою в змові з працівниками російських розвідслужб з метою передачі їм "інформації, що стосується питань національної оборони". Про це повідомляє Мін'юст США.
"Згідно з документами суду, починаючи з грудня 1996 року по січень 2011 року 45-річний Пітер Рафаель Дзібінскі Деббінс, як передбачається, вступив у змову з агентами російської розвідки", - наголошується в повідомленні. Американська влада стверджує, що за цей період часу підозрюваний "періодично відвідував Росію і зустрічався зі співробітниками російських розвідслужб". У 1997 році Деббінс нібито "підписав заяву, що підтверджує його бажання служити Росії, російські агенти присвоїли йому кодове ім'я".
Згідно з даними влади США, з 1998 по 2005 рік Деббінс служив в підрозділах військ хімічного захисту, після чого перейшов в спецназ. "Співробітники російської розвідки, імовірно, закликали його вступити в спецназ і продовжити там свою кар'єру, що він і зробив, він служив в званні капітана", - зазначає Мін'юст. Американська влада вважає, що Деббінс надав російським спецслужбам інформацію як про підрозділи військ хімзахисту, так і про спецназ.
"У 2008 році, залишивши дійсну військову службу, Деббінс розкрив агентам російської розвідки секретну інформацію про свою колишню діяльність під час служби в спецназі", - вказується в прес-релізі. Крім того, в повідомленні стверджується, що Деббінс надав розвідці РФ імена та іншу інформацію про деяких своїх товаришів по службі, щоб співробітники російських спецслужб оцінили, чи варто входити з ними в контакт, щоб дізнатися, "чи будуть вони взаємодіяти".
Мін'юст США уточнив, що Деббінсу загрожує довічне ув'язнення.
Що відомо
- МЗС Норвегії оголосило про депортацію працівника російського посольства після арешту співробітника нафтогазової компанії, підозрюваного у шпигунстві на користь Росії.
- Відставний полковник армії Австрії, якого звинувачували в шпигунстві на користь Росії протягом 25 років, отримав три роки позбавлення волі.
- Уряд Чехії оголосив двох співробітників посольства Росії в Празі персонами нон грата через те, що вони нібито планували отруїти рицином чеських політиків.
- У грудні 2019 року Німеччина вирішила депортувати дипломатів РФ через вбивство чеченського польового командира Зелімхана Хангошвілі.
- МЗС Словаччини вислало трьох російських дипломатів через зловживання візами й підозру у шпигунстві, пов'язану з підготовкою вбивства Хангошвілі.
- У січні 2020 року МЗС Болгарії за підозрою у шпигунстві оголосив персонами нон грата двох російських дипломатів.