Прокуратура АР Крим та м. Севастополя повідомила про підозри чотирьом окупаційним суддям з Криму, які причетні до депортації кримчан. За порушення законів та звичаїв війни їм загрожує до 12 років ув'язнення.
Про це поінформувала пресслужба прокуратури автономії.
Після окупації Криму судді почали працювати у незаконно створених Євпаторійському та Армянському міських судах. Вони достовірно знали, що жителі півострова перебувають під захистом міжнародного гуманітарного права, але все одно ухвалили рішення про видворення українських громадян з Криму.
"Свої "рішення" вони мотивували нібито відсутністю дозвільних документів та недотриманням "правил перебування на території РФ". Однак жодні додаткові дозволи окупаційної адміністрації РФ в Криму для проживання українців на території окупованого півострова за національним законодавством не передбачені", — йдеться у повідомленні.
У прокуратурі АРК зауважили, що відповідні рішення цих чотирьох "суддів" — порушення вимог ст. 49 Конвенції про захист цивільного населення під час війни 1949 року. Підозрювані також брали безпосередню участь в реалізації злочинної політики держави-окупанта, спрямованої на зміну демографічного складу населення Криму.
Що відомо про вироки за депортацію цивільного населення з Криму
- 30 березня цього року за публічного обвинувачення прокуратури АРК було винесено перший в Україні вирок за депортацію цивільного населення з Криму. До 10 років позбавлення волі заочно засуджено суддю, яка причетна до депортації кримчанина з півострова. Її визнано винною у порушенні законів та звичаїв війни (ч. 1 ст. 438 КК України).
- На той момент ще три обвинувальні акти про аналогічні злочини розглядалися судами. До Міжнародного кримінального суду було скеровано три інформаційні повідомлення з доказами масового видворення громадян України з Криму, насильницького переміщення кримчан на материкову частину України, а також депортації кримських політв’язнів до російських в'язниць.
- Протягом 2023 року щонайменше 25 політв’язнів з Криму етапували до в'язниць на території Росії.
Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram, Viber та у Facebook