Опалювальний сезон "на носі": до яких сценаріїв готуються черкащани

Опалювальний сезон "на носі": до яких сценаріїв готуються черкащани

Опалювальний сезон "на носі": до яких сценаріїв готуються черкащани
Суспільне: Черкаси

Опалювальний сезон вже незабаром, нині в Україні триває наймасштабніша за всі часи незалежності ремонтна кампанія на об’єктах енергетики. Черкащина до опалювального сезону готова на 86%.

Цієї зими та осені буде не менш складно, аніж в попередні, розповів голова обласної військової адміністрації Ігор Табурець.

У холодний період відключати електроенергію побутовим споживачам під час осінньо-зимового періоду не планують, повідомило Міненерго у фейсбуці. Утім відключення споживачів можливі в разі пошкодження енергетичної інфраструктури, як це було минулого опалювального сезону.

Пенсіонерка Надія Китаєва окрім теплих ковдр, торік запаслася ще й обігрівачем та світильником на батарейках. А ось про майбутню зиму ще і не думала:

"Конкретно ми про це ще не думали. Може треба і задуматися, може якийсь газовий пальник придбати. Все може бути й краще. Є надії на краще, але".

Опалювальний сезон в Черкасах до яких сценаріїв готуватися
Суспільне: Черкаси

Можлива відсутність світла Надію не лякає. А от без опалення квартира вихолоджується швидко, додала жінка:

"У нас перший поверх, у нас взагалі прохолодніше. Ну як не буде ні опалення, ні світла, то я не знаю що".

Черкасець Володимир готується до різних можливих сценаріїв. Аби котел працював, навіть при блекаутах, чоловік придбав зарядну станцію.

"Він поглинає 100 Вт, а ця станція видає 500 Вт, тобто її достатньо, щоб котел працював безперебійно п'ять годин. Тобто якщо світла немає 15 годин, то п'ять годин дім прогрівся і це вже добре. Він заряджається дуже швидко, 2,5 години і він знову може працювати п'ять годин".

Опалювальний сезон "на носі": як готуються черкащани
Суспільне: Черкаси

У Володимира двоє дітей. За відсутності електрики він має подбати ще і про їхнє дозвілля. Завдяки проєктору й павербанку на стіні діти можуть дивитися мультики. Свекруха Володимира – пані Людмила Рудишина, викладачка англійської, не може працювати без ноутбука. А той потребує електрики. На випадок блекауту позичатиме зарядну станцію.

"Мені потрібно читати книжки, готувати матеріали. Переживаю, і думаю, щоб все працювало, щоб і світло, і інтернет, і тепло були в будинку".

Опалювальний сезон "на носі": до яких сценаріїв готуються черкащани
Суспільне: Черкаси

Пенсіонерка Надія Китаєва готова терпіти відсутність комфорту заради найважливішого – перемоги та завершення війни.

"Я думаю, ми такі що при будь-яких обставинах виживемо. Куди нам діватися. От що нам робити?! Мені головне, щоб закінчилася війна і всі мої рідні прийшли живі-здорові з фронту".

Маєте новину про події з життя на Черкащині? Надсилайте сюди

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

На початок