Конфлікт між покупцями та забудовником. У Львові відклали судове засідання

Конфлікт між покупцями та забудовником. У Львові відклали судове засідання

Конфлікт між покупцями та забудовником. У Львові відклали судове засідання
Фото: Суспільне Львів

У Львові триває конфлікт між забудовником та покупцями квартир у новому житловому комплексі. Будинки мали здати в експлуатацію ще півтора року тому. Однак у фірмі-забудовника змінилося керівництво. А людям повідомили, що виявили нестачу грошей і не можуть наразі завершити будівництво.

Про це Суспільному розповіли вкладники будівельної компанії.

На судове засідання прийшли покупці квартир, які досі не отримали своє житло. Ярина Мелень — представниця ініціативної групи. Її однокімнатна квартира коштувала понад пів мільйона гривень.

"Ми навели контакти і спілкуємося зі всіма сторонами конфлікту: зі старою дирекцією, з новою дирекцією, з власниками землі. Ми контактуємо з Давидівською ОТГ, на території якої є наша будова. Незважаючи на всю ситуацію, що нічого не будується, квартири у вільному продажі в інтернеті на сайті "Рубікон-груп" досі є. Користуючись даними, які на тому сайті є, ми порахували, що продано 360 квартир", — говорить представниця ініціативної групи Ярина Мелень.

У Львові забудовник "Рубікон-груп" на півтора року затримує введення в експлуатацію новобудови. Інші будинки житлового комплексу "Етно-дім" на нульовій стадії будівництва. Від червня у компанії-забудовника змінилося керівництво. Інна Гищук – представниця нової дирекції каже: на рахунках компанії немає грошей, які люди інвестували у житло.

"Аудит зараз в процесі. Дуже велика кількість людей, які сплатили готівкою і цього наразі не бачимо на розрахункових рахунках, відкритих у товаристві. Аудит в активній фазі, але важко його швидко провести, оскільки немає документів. Попереднє керівництво досі не передало документи", — каже представниця дирекції компанії "Рубікон-Груп" Інна Гищук.

Засновником компанії "Рубікон-груп" є акціонерне товариство "Глоріон". Адвокат Іван Хандусенко, який представляє в суді інтересу "Глоріону", запевняє, що "Рубікон-груп" заборгував їм понад 128 мільйонів гривень. Відтак, бачить вихід у банкрутстві "Рубікон-груп" та поновлення на посаді попереднього керівника Тараса Іваня, аби завершити будівництво.

"Тарас Романович знає план, як це все добудувати, як віддати людям квадратні метри. Але він це не може через те, що його зараз немає в управлінні товариством. Чому процес банкрутства? Для того, щоб у процесі банкрутства вийти на процес санації. Зайде арбітражний керуючий, зберуться всі активи. Якщо, наприклад, самий гірший варіант — це ліквідація, то в процесі банкрутства є інвестори, які будуть готові купити і добудувати за власний рахунок", — каже адвокат АТ "Глоріон" Іван Хандусенко.

Розгляд матеріалів справи відклали, допоки сторони не нададуть усі необхідні документи. Наступне судове засідання заплановане на 12 жовтня.

На початок