"Не треба платити зайвих грошей": у Полтаві замість "вічного вогню" планують встановити інсталяцію

"Не треба платити зайвих грошей": у Полтаві замість "вічного вогню" планують встановити інсталяцію

Меморіал Слави у Полтаві
Суспільне Полтава

"Вічний вогонь" у Полтаві, що у Меморіальному комплексі солдатської слави, планують замінити світловою інсталяцією. Про це Суспільному розповів перший заступник голови міськради Валерій Пархоменко. Та перед цим має відбутися громадське обговорення.

Вічний вогонь відключили у травні 2023-го з метою економії грошей, повідомляв колишній секретар міської ради Андрій Карпов. Однак це не звільнило міськраду від зобов’язання оплати вартості послуг згідно із договором розподілу природного газу. За чотири місяці громада сплатила за розподіл близько трьох тисяч гривень, каже Валерій Пархоменко.

"Ми розглядали інсталяцію, яка б осучаснила цю територію. Зрозуміло, що це події Другої світової війни, і їм є їй місце в історії. Тому це буде інсталяція, яку ми візьмемо як зразок з інших міст. Це освітлення, це, умовно кажучи, не вічний вогонь, а імітація вогню і плюс підсвітка стели", ― каже перший заступник голови Полтавської міськради Валерій Пархоменко.

Замість вічного вогню у Полтаві буде інсталяція
Вічний вогонь у Полтаві. Суспільне Полтава

"Звичайно, можливо, це якась «радянщина», але це ж і пам'ять про наших дідів, які загинули. Вони жили в той час, боролися проти наче фашизму, зараз у нас інший фашизм. Це пам'ять про інші часи", ― говорить місцева жителька Ніна Карпенко.

Та члени виконкому ухвалили призупинити розподіл газу до комплексу. За словами Пархоменка, коли саме демонтують гранітну конструкцію, невідомо, адже гроші першочергово потрібні для військових потреб, підготовку укриттів та пунктів незламності. Також має відбутися громадське обговорення.

"Це буде зроблена якась, по-перше, невелика форма, яка зробить те, щоб нас не звинувачували в тому, що ми не цінуємо історію. Тому ми зробимо певні дії, які будуть показувати, що інсталяція – це заміна того самого вічного вогню. Тому що сьогодні Росія на себе перетягує свої заслуги у перемозі над фашизмом, враховуючи те, що найбільше загинуло українців у Другій світовій війні", ― розповідає перший заступник голови Полтавської міськради Валерій Пархоменко.

Меморіальний комплекс Солдатської слави буде з інсталяцією
Меморіальний комплекс Солдатської слави у Полтаві. Суспільне Полтава

"Я за інсталяцію, не треба платити зайвих грошей, у нас багато дірок, війна у нас. Хай буде інсталяція. Доки живі ті, у кого родичі загинули, вони будуть пам’ятати. У мене загинув дядько. Він був льотчиком, літав на винищувачі. Буду пам’ятати, навіщо мені той вогонь? ", ― каже місцева жителька Ніна Лялька.

Меморіальний комплекс солдатської слави, на якому запалили «вічний вогонь», спорудили в Полтаві у 1969-му аби увічнити пам'ять загиблих у Другій світовій війні.

Що буде замість вічного вогню у Полтаві
Людмила Бабенко, завідувачка кафедри історії України полтавського педуніверситету. Суспільне Полтава

"Мова не йде про ліквідацію, знесення пам’ятника чи викреслювання із національного минулого самої Другої світової війни і її учасників, людей, які поклали життя у боротьбі з нацизмом. Мова ж не про це йде, мова йде всього лише про зміну зовнішньої форми увічнення пам’яті полеглих. І це буде не живий газовий вічний вогонь, а це буде інсталяція із застосуванням сучасних технологій", ― розповідає завідувачка кафедри історії України полтавського педуніверситету Людмила Бабенко.

"Я живу у Полтаві все життя. Я вважаю, що те, що вони поставлять світлову інсталяцію – це зайва витрата коштів, тому що тут кожного дня збираються підлітки, і вони її просто зруйнують. А вічний вогонь – це пам'ять нашим бабусям, дідусям. Мій дідусь воював, вони дійшли до Берліна", ― говорить місцева жителька Тетяна Карпенко.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок