Турбота про ментальне здоров‘я дітей в умовах війни: поради кропивницької психологині

Турбота про ментальне здоров‘я дітей в умовах війни: поради кропивницької психологині

Турбота про ментальне здоров‘я дітей в умовах війни: поради кропивницької психологині
Фото: Суспільне Кропивницький

Про ментальне здоров'я учнів, від чого воно залежить, за якою допомогою найчастіше звертаються до психолога діти та як розпізнати, що дитина в стані паніки, тривожності, розповіла практична психологиня з Кропивницького Ольга Мезенцева.

Ментальне здоров'я — це відчуття спокою, щастя та рівноваги. Воно залежить від різних чинників: економічних, екологічних, соціальних. Соціальні — це родина, якщо в ній не все добре, батьки вживають алкоголь або є скрутні життєві обставини, через це дитина переживає, відчуває себе не такою як всі. Економічні — коли дитина відчуває, що в когось є гроші, в когось немає. Дитина прийшла до школи погано вдягнена, вона засмутилася, в неї знизилася самооцінка, підвищилася тривожність. Екологічний чинник — нині це військова агресія, діти тривожні, бояться вийти на вулицю, це впливає на дітей.

До цих чинників найбільш уразливі діти молодшого шкільного віку. Вони ще дуже близькі з родиною. Тому якщо батьки підтримують дитину, приділяють їй увагу, в неї не буде проблем з самооцінкою, мотивацією, тривожністю. Якщо батьки багато працюють, не спілкуються з дитиною, або вважають, що школа повинна нею займатися – такі діти найбільш вразливі.

Як розпізнати, що дитина в стані паніки, тривожності

Дитина замкнена, часто плаче, мовчить, не хоче ні з ким розмовляти, може гризти нігті або терти вушко. Якщо це підлітковий вік, дитина сидить вдома, не проводить час з однолітками, ні з ким не спілкується.

Якщо родина не справляється з цим, треба звернутися до психолога, потрібні корекційні заняття. Вони можуть тривати від двох тижнів до місяця.

Найчастіше до психолога звертаються з дітьми молодшого шкільного віку, які адаптуються до школи. Особливо це ті діти, які не були у дитячому садку або гіперактивні діти.

Ментальне здоров'я важливіше навчання. Головне, щоб дитина була щаслива та здорова. Її не треба змушувати, потрібно домовлятися та пояснювати. Якщо дитина в пригніченому стані, треба спочатку розібратися в причині, зрозуміти чим вона засмучена, що її турбує. Подолавши цю проблему, дитина самостійно, без натиску, побіжить до школи.

На початок