На Полтавщині археологи знайшли античну зброю та посуд

На Полтавщині археологи знайшли античну зброю та посуд

На Полтавщині археологи знайшли античну зброю та посуд Суспільне Полтава

Зброю та посуд, яким понад 2 тисячі років, знайшли археологи у Більську Котелевського району. Науковці досліджують ділянку у східній частині укріплення Більського городища. Роблять це археологи Харківського університету імені Каразіна третій тиждень.

Місце розкопок в Більському городищіСуспільне Полтава

Місце розкопок в Більському городищі

90 квадратних метрів землі розкопали біля одного з укріплень Більського городища. Студенти та археологи із Харкова на цій території виявили жертовник та господарську яму.

Керівниця археологічної експедиції Ірина Шрамко говорить: "Об’єкт вибраний нами в цьому році випадково, оскільки поле, на якому ми працюємо щорічно, зайнято кукурудзою. Тому розкоп було закладено на східній частині укріплення поряд з розкопом 2014 року".

Із сьомої ранку і до опівдня науковці на ділянці. Її розбили на квадрати. Працюють тут третій тиждень.

Розкоп біля укріплень Більського городищаСуспільне Полтава

Розкоп біля укріплень Більського городища

Учасник археологічної експедиції Володимир Пономаренко каже: "Зараз ми займаємося тим, що прикопуємо штик до материка і потім будемо робити горизонтальну зачистку, щоб простежити наявність ям".

У цьому розкопі знайшли античний посуд – амфори та кераміку. Їх на територію сучасної Полтавщини імпортували з Греції. Крім того, виявили частини зброї, прикраси та інші експонати скіфського часу.

Знахідки археологів датовані кінцем 6 – початком 5 століття до нашої ериСуспільне Полтава

Знахідки археологів датовані кінцем 6 – початком 5 століття до нашої ери

Керівниця археологічної експедиції Ірина Шрамко говорить: "Цікавий матеріал – це вироби з бронзи, наконечники стріл – їх декілька знайдено. Бронзова булавка, залізне лучкове свердло. Невеликі уламки браслетиків, які були знайдені в культурному шарі".

Знахідки описують, шифрують та нумерують. Далі – відправляють на обробку та дослідження.

Учасник археологічної експедиції Станіслав Задніков розповідає: "Всі знахідки, що ми знаходимо, складуємо навпроти того метра, де ми знайшли. Ми таким чином фіксуємо точність знахідки. Також фіксуються всі знахідки по глибинах".

Датують знайдене кінцем 6 – початком 5 століття до нашої ери. Це пізній період в розвитку цього поселення, кажуть науковці. Триватиме експедиція до 23 серпня. Усі артефакти передадуть на зберігання в історико-культурний заповідник "Більськ".

Нагадаємо, Більське городище – це укріплене поселення скіфського часу, розташоване поблизу села Більськ Котелевського району. Його датують кінцем 8 – початком 3 століть до нашої ери. Городище складається з трьох укріплених поселень, об'єднаних фортечною стіною. Його загальна площа – майже 4,5 тисячі гектарів.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди