У Бишеві на Київщині почали відбудовувати зруйнований війною дитсадок

У Бишеві на Київщині почали відбудовувати зруйнований війною дитсадок

У Бишеві на Київщині почали відбудовувати зруйнований війною дитсадок
Фото: КОВА

У селі Бишів на Київщині почали відбудовувати корпус дитячого садка "Каштан". Його будівлі були суттєво пошкоджені під час активних бойових дій.

Про це повідомляє Київська ОВА.

До російського вторгнення садок відвідували 110 дітей. Унаслідок обстрілів були вибиті двері та вікна, пошкоджені покрівля і зовнішні стіни, внутрішнє оздоблення. Другий корпус був ущент зруйнований та не підлягав ремонту.

Після деокупації перший корпус відновили та облаштували у закладі найпростіше укриття. З 2023 року заклад знову приймає дітей.

Повністю знищений корпус почали відбудовувати заново завдяки Фонду ліквідації наслідків збройної агресії.

"Навколо повністю облаштують територію та групові майданчики з урахуванням інклюзивності, прокладуть мережі водопостачання й каналізації, теплотрасу", — йдеться в повідомленні.

Що відомо про відновлення Київщини

Унаслідок бойових дій навколо Києва в лютому-березні 2022 року на Київщині зафіксовані руйнування у 46 з 69 територіальних громад.

Критичних руйнувань завдано в Бучанській, Ірпінській, Гостомельській, Бородянській, Макарівській, Великодимерській та Пісківській територіальних громадах.

Загалом від початку повномасштабного вторгнення РФ в області було зруйновано чи пошкоджено 27 226 об’єктів. Основний "удар" припав саме на житло – 24,3 тис. об'єктів. Крім цього, постраждали 227 шкіл та садочків, 125 адміністративних будівель і ЦНАПів, 128 медичних закладів, 138 культурних та релігійних споруд.

Станом на початок серпня 2023 року в регіоні повністю та частково відновили 12,5 тисяч пошкоджених об'єктів: більше 11 тисяч багатоквартирних та приватних будинків, 187 дитсадків та шкіл, 101 медзаклад, 68 адмінбудівель та ЦНАПів.

На Київщині створюють Каталог відновлення області, де можна дізнатись про відремонтовані об'єкти за кошти з резервного держбюджету протягом 2022 року. Торік звідти на ремонт в області виділили понад 700 млн грн.

У червні 2023 року в системі Prozorro оголосили перші торги на відновлення об'єктів інфраструктури на Київщині. Це житло у Бучі, Макарові, Вишгороді та адмінбудівля у Бородянці.

На початок