Розкрадання 6 млн грн під час будівництва Подільського мосту: керівника КП відсторонили від посади

Розкрадання 6 млн грн під час будівництва Подільського мосту: керівника КП відсторонили від посади

Подільський міст
Подільський міст у Києві. . Фото: УНІАН

За клопотанням Подільської окружної прокуратури Києва відсторонили від посади заступника директора комунального підприємства "Дирекція з будівництва шляхово-транспортних споруд м. Києва". Його підозрюють у причетності до розкрадання понад 6 мільйонів гривень на підводних роботах під час будівництва Подільського мосту.

Про це повідомляє Київська міська прокуратура.

Зазначається, що у червні 2023 року КП "Дирекція будівництва шляхово-транспортних споруд м. Києва" та генпідрядник уклали додаткову угоду щодо проведення робіт з облаштування земляного полотна на ділянці дамби Русанівських садів до бульвару Перова.

Підозрюваний, який на той час виконував обов’язки директора комунального підприємства, був обізнаний з правилами визначення вартості будівництва, однак не перевірив ринкові ціни на річковий пісок та підписав акти приймання виконаних будівельних робіт із завищеною вартістю будівельного матеріалу.

За висновком експертизи, завищення вартості піску становить близько 6,5 млн грн.

Заступника директора КП підозрюють у службовій недбалості, що спричинила тяжкі наслідки, під час здійснення будівництва Подільського мостового переходу через р. Дніпро у м. Києві (ч. 2 ст. 367 КК України). Йому загрожує до п'яти років за ґратами.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні триває, додали у столичній прокуратурі. Нагадаємо, що у квітні 2023 року за клопотанням прокурора директор КП «Дирекція з будівництва шляхово-транспортних споруд м. Києва» був відсторонений від посади через підозру у службових злочинах із мільйонними збитками. Після цього, виконувачем обов’язків директора комунального підприємства призначили його заступника.

якого підозрюють у службовій недбалості, що спричинила тяжкі наслідки, під час здійснення будівництва Подільського мостового переходу через р. Дніпро у м. Києві (ч. 2 ст. 367 КК України).

Що відомо справу щодо розкрадання грошей під час будівництва Подільського мосту в Києві

У червні 2023 року правоохоронці повідомили, що перевірки будівництва Подільського мосту в Києві виявили фінансові зловживання на суму понад 100 млн грн. Керівник комунального підприємства отримав нову підозру — за розтрату бюджетних коштів. Раніше його звинувачували лише у службовій недбалості.

За кілька днів потому у столичній прокуратурі поінформували, що у справі про розкрадання понад 100 млн грн на будівництві Подільського мосту з'явилося ще троє нових підозрюваних.

Крім того, у травні 2023 року прокуратура передала до суду обвинувальний акт щодо керівника генпідрядної організації за фактом розтрати понад 36 млн грн через завищення вартості робіт. Також до суду скерували обвинувальні акти стосовно ще двох субпідрядників, повідомили у прокуратурі.

У липні Подільська окружна прокуратура Києва повідомила, що скерувала до суду обвинувальний щодо директора столичного комунального підприємства "Дирекція з будівництва шляхово-транспортних споруд". Його обвинувачують у службовій недбалості під час будівництва Подільського мосту.

У вересні 2023 року правоохоронці повідомили, що встановили збитки на 6,5 млн грн під час закупівлі піску для будівництва столичного Подільського мосту.

Подільський мостовий перехід – двоярусна споруда, що складається з трьох мостів та естакад, які їх з'єднують. На верхньому ярусі мають розмістити 6 смуг автомобільного руху, а на нижньому – готова естакада для метро на Троєщину з трьома станціями.

Об'єкт будуть 30 років. У 1993 році Кабмін схвалив документацію щодо будівництва Подільсько-Воскресенського мостового переходу. Запланована довжина мосту була 7,04 км. Побудувати його збиралися до 2002 року.

Підготовчі роботи розпочали в 1996 році. Через рік будівництво призупинили у зв’язку з браком фінансування. У 2011 році вдалося здати в експлуатацію першу чергу моста, а також відкрити рух по Гаванському мосту і естакаду на вулиці Набережно-Хрещатицька.

У 2016 році КМДА перезатвердила проєкт будівництва.

У січні 2019 року київський міський голова Віталій Кличко заявив, що за умов належного фінансування потрібно приблизно 1,5-2 роки, щоб запустити автосполучення через Подільсько-Воскресенський міст.

У жовтні 2022 року Київрада виділила на добудову Подільсько-Воскресенського мосту додаткові 183 мільйони гривень з місцевого бюджету.

На початок