Як вплинула тривала дистанційка: розповіли про результати перевірки знань в школах

Як вплинула тривала дистанційка: розповіли про результати перевірки знань в школах

Як вплинула тривала дистанційка: розповіли про результати перевірки знань в школах
Суспільне: Черкаси

На Черкащині завершилася перевірка якості освіти в школах. Дослідження — загальноукраїнське, участь у ньому взяли колективи із 13 шкіл з різних громад області.

Йдеться про перевірку знань з української мови та математики серед 6 та 8 класів. Такий контроль пов'язаний із тривалим дистанційним навчанням.

Як розповіла начальниця управління Державної служби якості освіти у Черкаській області Оксана Компанієць, загальнодержавного моніторингу до цього не було. Лише схожі тести проводили у 2018 році.

якість освіти в учнів 6 та 8 класів перевірили в Черкаській області
Суспільне: Черкаси

"Це відправна точка, це перше дослідження 6-8 класів. Більшість учнів виконали завдання з української мови і математики на середньому рівні. Учні 8 класу показали кращі результати, учні 6 класу більше піддаються негативному впливу дистанційного навчання, стресу від війни тощо".

Як розповіла фахівчиня, дослідження показали, що на учнях 6 класів це відобразилося більше. Також з'ясували, що діти, які виконують домашнє завдання, показують кращі результати. Один із факторів виявилася мотивація вчителя і підтримка.

"Ці тести не містили складних завдань, ці тести містили середні завдання. Дослідження показали, що для учнів 6 класів складними виявилися завдання з геометрії. Що стосується української мови — фонетика і розвиток мовлення.

Для 8 класу найскладнішими виявилися морфеміка, синтаксис і рівняння. Якщо в завданнях треба було застосувати міркування, то це також давалося дітям складно.

Наше дослідження дозволило побачити, що ми маємо різні чинники, які впливають на результативність. Є розрив між учнями, які навчаються в місті і селі", — прокоментувала Оксана Компанієць.

Загалом по Україні дослідження показало, що найкращі тести були в учнів зі Сходу країни та міста Київ.

Брифінг про перші результати транслюємо наживо:

Маєте новину про події з життя на Черкащині? Надсилайте сюди

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

На початок