У КМДА дали поради, як зберегти тепло в оселі та економити при цьому гроші

У КМДА дали поради, як зберегти тепло в оселі та економити при цьому гроші

У КМДА дали поради, як зберегти тепло в оселі та економити при цьому гроші
Фото: pexels

Для комфортної температури у квартирі та економії коштів на опаленні можна встановити систему, яка забезпечуватиме правильний розподіл теплоносія.

Про це розповів заступник голови КМДА Петро Пантелеєв в ефірі радіо "КиївFM".

Автоматика запускає тепло: спочатку воно йде згори донизу, а вже потім навпаки – знизу догори. Таким чином розподілятиметься рівномірно по всьому будинку.

За словами Пантелеєва, коли перші поверхи замерзають є поширеним явищем в Києві.

"Якщо говорити про заощадження і тепловий баланс у будинку, варто встановити індивідуальний тепловий пункт (ІТП). До нього підключається автоматика, яка буде регулювати споживання тепла у вашому будинку в залежності від погодних умов. Встановити систему балансування тепла можна лише у випадку вже наявного теплового пункту", — зауважив він.

Також Пантелеєв додав, що встановлення ІТП дозволить заощадити в оплаті за тепло. Тому вже сотні будинків зробили це за міською програмою енергоефективних проєктів "70/30". Скористатись нею можна і без утворення ОСББ.

Що відомо про енергоефективні заходи в Києві

У Києві діє дві програми, одна з яких розрахована на житлові будинки, де ОСББ чи ЖБК відсутні. Вона допомагає виконати енергоефективні заходи і зменшити вартість комунальних послуг шляхом співфінансування: 30% оплачують мешканці, а 70% – міський бюджет.

Цього року прийом заявок на енергоефективні проєкти "70/30" було продовжено на 2 місяці – до 1 березня 2023 року.

У листопаді 2022 року Київрада ухвалила рішення про те, що столичні ОСББ зможуть купувати генератори для власних потреб, а місцева влада компенсуватиме 75% витрат.

На початок