У столичному Будинку природи проходить фотовиставка "Довкілля і війна" від Чорнобильського заповідника.
Про це повідомили на сторінці заповідника в Facebook.
В експозиції представлені світлини співробітників Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника Дениса Вишневського і Сергія Домашевського.
Їхні об'єктиви зафіксували не тільки втрати, але й міць природи зони відчуження в результаті бойових дій та окупації в лютому 2022-му.
"Це мовчазний, проте багатозначний погляд на гостру й болючу проблему сьогодення — руйнівний вплив війни на довкілля", — йдеться в повідомленні.
Виставка триватиме до 15 вересня за адресою Рогнідинська, 3.
Що відомо про окупацію Чорнобильської зони
24 лютого російська війська захопили Чорнобильську АЕС, персонал станції взяли в заручники. Війська окупантів увійшли до зони Чорнобильської АЕС з території Білорусі.
Солдати РФ окопували та облаштовували блокпости у Чорнобильській зоні відчуження, зокрема, у радіоактивному "Рудому лісі".
Перед тим, як 31 березня залишити ЧАЕС, окупаційні війська РФ вкрали комп'ютери, чайники, кавоварки, контейнери з майном, яке було на атомній станції. Вони також розграбували готель, розташований поруч з АЕС.
Офіс Генпрокурора зареєстрував низку кримінальних проваджень за статтею "екоцид" через дії Росії на Чорнобильській та Запорізькій АЕС.
Український прапор замайорів над ЧАЕС 2 квітня, коли ЗСУ звільнили всю Київщину.