"Мріяв з п'яти років". 14-річний українець приєднався до академії команди Формули-1: хто він такий

"Мріяв з п'яти років". 14-річний українець приєднався до академії команди Формули-1: хто він такий

"Мріяв з п'яти років". 14-річний українець приєднався до академії команди Формули-1: хто він такий
Олександр Бондарев. Фото: офіційний сайт "Вільямс"

Олександр Бондарев став першим українцем в команді елітної серії автогонок.

Український гонщик уперше в кар'єрі потрапив до лав команди Формули-1. 14-річний картинг-пілот Олександр Бондарев приєднався до академії водїїв "Вільямс". Про це повідомляється на офіційному сайті британської команди.

Бондарев почав займатися картингом у 2014 році. До семи років він став наймолодшим чемпіоном України, а у 2021 році дебютував у категорії OK Junior, де змагаються пілоти від 12 до 14 років.

У липні 2023 року Бондарев став першим в історії України чемпіоном Європи з картингу категорії OK Junior. Цей титул він здобув в складі італійської команди Kart Republic.

"Він дуже цінний молодий талант, за яким ми спостерігали протягом деякого часу. У свої 14 років він уже має кілька вражаючих досягнень, зокрема перемогу на чемпіонаті Європи. Олександр продемонстрував великий потенціал у ранньому віці, і ми хочемо допомагати йому у розвитку", - прокоментував подію спортивний директор "Вільямса" Свен Смітс.

"Williams Racing - одна з найвідоміших команд у автоспорті, у неї одні з найкращих пілотів у спортивних перегонах, і це честь отримати шанс бути частиною цієї історії", - зазначив Бондарев.

"З п'яти років, коли я почав займатися картингом, я мріяв про Формулу-1. Звичайно, попереду довгий шлях, але це величезний крок для мене".

Олександр Бондарев: що відомо

  • На початку сезону-2022 здобув титул чемпіона всесвітньо відомої серії картингу WSK – WSK Super Master Series.
  • У квітні 2022 року Бондарев потрапив у важку аварію на одному з етапів перегонів в Іспанії. Він отримав численні травми ноги та переніс десять операцій, однак вже через п'ять місяців повернувся на трек.
  • У серпні цього року Олександр підписав контракт з італійською командою Prema Racing. У жовтні він візьме участь у чемпіонаті світу з картингу.

Команда Формули-1 "Вільямс": що відомо

  • Британська команда виступає у Формулі-1 з 1977 року. За цей період здобула дев'ять Кубків конструкторів.
  • Чемпіонами світу в складі "Вільямса" ставали Алан Джонс (1980 рік), Кеке Росберг (1982), Нельсон Піке (1987), Найджел Менселл (1992), Ален Прост (1993), Деймон Хілл (1996) та Жак Вільньов (1997).
  • Серед недавніх випускників академії "Вільямс" - Логан Сарджент, що дебютував в Формулі-1 у цьому сезоні. 
На початок