"Я такого не хотіла робити": жінка пояснила крадіжку квітів з могили військового на Рівненщині

"Я такого не хотіла робити": жінка пояснила крадіжку квітів з могили військового на Рівненщині

Могила Богдана Гордійчука у Козині
Могила загиблого бійця Богдана Гордійчука, де вкрали квіти/ Фото: Суспільне Рівне

На Рівненщині суд призначив рік умовного терміну жінці за вкрадені квіти з могили військовослужбовця у селі Козин. Вона у суді пояснила свій вчинок тим, що "побачила красиві троянди та вирішила подарувати їх невістці на день народження". Журналістам жінка розповіла, що не хотіла цього робити та не знала, що це могила військового.

Як йдеться у вироку Радивилівського райсуду, зранку 10 квітня жінка, яка проживає у сусідньому селі Карпилівка, вкрала букет троянд з могили бійця на кладовищі у селі Козин. Її дії правоохоронці кваліфікували як наругу над могилою.

"Вона пояснила, що в них було свято, чи день народження в її родички, і вона вирішила ці квіти їй порадувати. Не знаю, якимось чином вона сюди дійшла", — говорить поліцейський офіцер Козинської громади Назар Костів.

Поліцейський офіцер Козинської громади Назар Костів
Фото: Суспільне Рівне

"Я такого не хотіла робити": жінка пояснила крадіжку квітів з могили військового на Рівненщині
Фото: Суспільне Рівне

Загиблий Богдан Гордійчук
Фото: Суспільне Рівне

Букет квітів вкрали з могили бійця Богдана Гордійчука, який загинув у березні 2023 року на Луганщини. Мати загиблого військового Жанна Гордійчук розповіла про цей інцидент:

"Не поважають дитину. Могила найперша — прибігли, взяли й пішли. Я її в лице не знаю, з нею ніколи так не спілкувалася. Не знаю, як можна так взяти, забрати й подарувати".

Матір загиблого бійця
Фото: Суспільне Рівне

Жителька села Карпилівка Іванна Була, яка вкрала букет з могили, каже, що зробила це, бо в неї не було грошей придбати подарунок родичці.

"Я такого не хотіла робити. В мене навіть зараз на хліб немає. Потім сказали, що то могила військового, а я ж не знала", — говорить Іванна Була.

Вкрала квіти з могили військового
Фото: Суспільне Рівне

Родина Булів перебуває на обліку у Центрі з надання соцпослуг.

"Сім'я перебуває в складних життєвих обставинах. За нею не було помічено, щоб вона колись крала в когось. Вона більш допомагає, ходить по городах, заробляє. Має таку слабину, що випиває, але щоб крала — ні, не було такого", — розповіла директорка Козинського Центру з надання соцпослуг Світлана Воловчук.

Директорка Козинського Центру з надання соцпослуг Світлана Воловчук
Фото: Суспільне Рівне

Радивилівський райсуд призначив жінці рік умовного терміну за вкрадені троянди у кількості 20 штук з могили військовослужбовця.

В судовому засіданні обвинувачена свою вину визнала повністю, йдеться у вироку:

"Щиро розкаялася, просила суворо не карати. Пояснила, що прийшла на кладовище на могилу свого свекра, побачила красиві троянди та вирішила подарувати їх невістці на день народження".

При ухвалі вироку суд зважив на нетяжкість злочину, відсутність судимості в обвинуваченої, щире каяття, співпрацю зі слідством і те, що вона утримує двох неповнолітніх дітей.

Суспільне Рівне у Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок