Виправдовував російську агресію: перед судом постане пілот української авіакомпанії

Виправдовував російську агресію: перед судом постане пілот української авіакомпанії

Виправдовував російську агресію: перед судом постане пілот української авіакомпанії
Прокуратура АРК

В Україні перед судом постане пілот української авіакомпанії за підозру у співпраці з Росією та виправдування її агресії. Він був диспетчером окупаційної "Кримаеронавігації" та сприяв незаконному переправленню людей через український держкордон.

Про це повідомляє прокуратура АР Крим та м. Севастополя.

"Правоохоронці автономії затримали його на Київщині у липні цього року. Обвинувачений причетний до незаконного переправлення осіб з РФ на територію окупованого Криму, а також виправдування збройної агресії ворога", - йдеться у повідомленні.

Громадянину України загрожує до 8 років позбавлення волі за такими статтями:

  • частина 2 статті 332 ККУ (незаконне переправлення осіб через держкордон)
  • частини 1, 3 статті 436-2 ККУ (виправдування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії РФ проти України, глорифікація її учасників).

На момент окупації 2014 року обвинувачений працював диспетчером регіонального структурного підрозділу "Кримаерорух" та почав співпрацювати з окупантами.

"Здійснюючи диспетчерське обслуговування та контроль руху літаків з РФ на територію півострова та у зворотному напрямку вже у російській "Кримаеронавігації", обвинувачений сприяв незаконному переправленню осіб через державний кордон України", - зазначили у прокуратурі автономії.

Згодом він переїхав на материкову частину України та став працювати пілотом в одній з українських авіакомпаній. Після широкомасштабного російського вторгнення, 38-річний чоловік почав активно підтримувати та виправдовувати збройну агресію Росії.

"Через власні акаунти у заборонених соцмережах, чоловік "звеличував подвиги" російської армії, розповсюджував наративи російської пропаганди та сподівався на окупацію більшої частини України, включно зі столицею", - розповіли у відомстві.

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram, Viber та у Facebook

На початок