Кордон Польщі з Білоруссю охороняють 16 тисяч силовиків

Кордон Польщі з Білоруссю охороняють 16 тисяч силовиків

Кордон Польщі з Білоруссю охороняють 16 тисяч силовиків
Польща встановила протитанкові загородження на кордоні з РФ/ Фото: Mariusz Błaszczak / Twitter

Ситуація на польсько-білоруському кордоні є спокійнішою, але Польща тримає у регіоні 10 тисяч солдатів.

Про це в інтерв'ю Польському радіо повідомив заступник міністра внутрішніх справ і адміністрації Республіки Польща Мацей Вонсік.

За його словами, одним із елементів, які гарантують спокій на кордоні, є огорожа та присутність польських служб.

"Зараз, безумовно, спокійніше. Це, однак, не означає, що нічого не може статися, тому що наші патрулі час від часу атакують камінням. Проте тиск на кордон є справді меншим. Крім збудованої огорожі, яка має велике значення, крім сенсорної мережі, там фактично перебувають 10 тисяч солдатів, з них шість тисяч перебувають у таборі, а чотири тисячі — безпосередньо на кордоні. Це також п’ять тисяч прикордонників і майже тисяча поліцейських", — сказав заступник очільника МВС.

Прикордонна служба Польщі повідомила про те, що у понеділок, 11 вересня, з Білорусі до Польщі нелегально намагалися потрапити три особи. Натомість вранці 12 вересня було затримано групу з 20 іноземців, які незаконно перетнули кордон з Республіки Білорусь до Польщі.

Напруга на кордоні Польщі та Білорусі

Польські прикордонники та поліцейські 4 серпня 2021 року затримали 62 нелегальних мігрантів, які потрапили до Польщі із Білорусі. За незаконний перетин польсько-білоруського кордону тоді було затримано 50 громадян Іраку, 11 громадян Ірану та 1 громадянина Камеруну. Також правоохоронці затримали українця, який намагався "забрати" кількох іноземців.

24 серпня 2021 року міністр оборони Польщі Маріуш Блащак заявив, що Польща планує побудувати огорожу заввишки 2,5 метри на кордоні з Білоруссю.

Наприкінці січня 2022 року Польща розпочала будівництво огорожі на кордоні з Білоруссю. Тоді повідомили, що вздовж кордону зведуть стіну завдовжки 186 кілометрів, аби стримувати мігрантські потоки. Нове загородження мало загальну довжину 186 км та висоту 5,5 м.

У жовтні минулого року Польща добудувала стіну на кордоні з Білоруссю завдовжки 187 кілометрів. Висота побудованої "стіни" — 5,5 м. Огородження зроблено зі сталевих панелей висотою 4,5 м з колючим дротом нагорі.

1 травня речниця Прикордонної служби Польщі Анна Міхальська повідомляла, що країна завершує монтувати електронне загородження на кордоні з Білоруссю. За інформацією речниці, вже встановили 206 км електробар'єру, залишилося це зробити на ділянці 150 м, але заважають погодні умови.

Що відомо про ПВК "Вагнер" у Білорусі

У Польщі стали ще більше посилювати кордон із Білоруссю після того, як туди стали переміщуватися найманці ПВК "Вагнер". На початку липня на кордон відправили 500 поліцейських.

Після невдалого заколоту 23-24 червня 2023 року між Пригожиним та невизнаним президентом Білорусі Олександром Лукашенком була домовленість про переміщення "вагнерівців" на територію РБ.

Речник ДПСУ Андрій Демченко вказав, що ПВК "Вагнер" у Білорусі можуть використати для провокацій. Лукашенко заявляв, що найманці хочуть на "екскурсію до Варшави та Жешува".

Президент Польщі Анджей Дуда вказав, що група досвідчених у боях і добре навчених солдатів, як от найманці ПВК "Вагнер", що нараховує можливо кілька тисяч, завжди становить потенційну небезпеку.

На початок