"Верховний суд Криму" залишив 6 активістів із Бахчисараю під вартою до жовтня

"Верховний суд Криму" залишив 6 активістів із Бахчисараю під вартою до жовтня

"Верховний суд Криму" залишив 6 активістів із Бахчисараю під вартою до жовтня
Шість затриманих 24 серпня у Бахчисараї кримськотатарських активістів. Фото: Кримська солідарність

Окупаційний Верховний суд Криму залишив шістьох кримськотатарських активістів з Бахчисараю, яких затримали 24 серпня після обшуків, під арештом до 23 жовтня.

Читайте цей матеріал кримськотатарською

Про це розповіли адвокати заарештованих у коментарі "Кримській солідарності", які вважають, що кримських татар звинувачують у терористичній діяльності необґрунтовано.

Йдеться про Сейдамета Мустафаєва, Ельдара Якубова, Абдулмеджита Сейтумерова, Руслана Асанова, Аметхана Умерова та Ремзі Німетулаєва.

Адвокатка Сейдамета Мустафаєва Сафіє Шабанова наголошувала у скарзі на рішення "суду" щодо арешту, що її підзахисного потрібно перевести під домашній арешт. Вона це обґрунтувала тим, що у кримського татарина четверо дітей, наймолодшому - два місяці. Чоловік має допомагати дружині опікуватися дітьми.

Також окупаційний суд не прийняв доводи Мустафаєва, що він ніколи не займався незаконною діяльністю, завжди вів "нормальний" спосіб життя і не був помічений у конфліктах.

Захисник Руслана Асанова Рефат Юнус наполягав на тому, що слідство не надало достатніх доказів, щоб відправити його підзахисного у слідчий ізолятор. Асанов почувається задовільно, але листи поки що не доходять до нього.

Адвокат Аметхана Умерова Едем Семедляєв розповів, що "суд" не прийняв жодного доводу щодо того, аби обрати кримському татарину інший запобіжний захід. Умеров почувається добре та дякує джемаат за підтримку.

Захисник Абдулмеджита Сейтумерова Еміль Курбедінов, зауважив, що ФСБ надали матеріали, які не відповідають дійсності. Також на всіх шістьох заарештованих діє четверта стаття Женевської конвенції: усім жителям окупованих територій гарантується захист. Але "суд" першої інстанції та "Верховний суд" назвали відповідні доводи "непереконливими".

Що відомо про затримання шістьох кримських татар 24 серпня

  • 24 серпня 2023 року пройшла нова хвиля масових обшуків у будинках кримських татар у Бахчисарайському районі Криму, після яких затримали шістьох громадян і взяли під варту: Сейдамета Мустафаєва, Ельдара Якубова, Абдулмеджита Сейтумерова, Руслана Асанова, Аметхана Умерова і Ремзі Німетулаєва.
  • Їх підозрюють у нібито причетності до міжнародної політичної ісламської організації "Хізб ут-Тахрір".
  • П'ятеро чоловіків - громадські активісти і багатодітні батьки, а в Сейтумерова два місяці тому народилася дитина. Абдулмеджит Сейтумеров - рідний брат двох політв'язнів із Бахчисараю Османа і Сейтумера Сейтумерових, заарештованих у березні 2020 року і засуджених до 17 і 14 років ув'язнення.
  • Усіх шістьох бахчисарайських активістів вже затримували на акціях на підтримку інших заарештованих кримських татар. Німетулаєва і Мустафаєва заарештовували на кілька діб.
  • Якубова окупанти оштрафовували на 10 тисяч рублів "за порушення громадського порядку через масове перебування громадян", а Умеров кілька діб провів у спецприймальнику та заплатив штраф за цією ж статтею та статтею "про невиконання правил під час НС або загрози її виникнення".

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram, Viber та у Facebook

На початок