Пам'ятник Кобзарю встановив рекорд за кількістю монументів за кордоном

Пам'ятник Кобзарю встановив рекорд за кількістю монументів за кордоном

Пам'ятник Кобзарю встановив рекорд за кількістю монументів за кордоном Корпусенко Борис, УНІАН

Пам'ятники українському поету та художнику Тарасу Шевченку встановлено у понад сорока країнах світу.

"Мене завжди вражало, що ледь не всюди за кордоном, куди не поїдь, знайдеш пам’ятник Кобзареві. І ось ми провели дослідження кількості пам’ятників, підготували доказову базу і напередодні Дня Незалежності України офіційно зафіксували національний рекорд — за найбільшу кількість пам’ятників за кордоном одній людині. І ця одна людина — Тарас Шевченко", — повідомив очільник МЗС Дмитро Кулеба.

Він зазначив, що МЗС нарахувало 78 пам'ятників митцеві у 42 країнах світу.

Міністр наголосив, що йдеться не так про монументи, як про "єдність великого українського народу", і про те, що "Україна — всюди, де є пам’ятник Кобзареві, де є хоча б одна людина, яка каже про себе "Я — українець".

Що відомо

  • Тарас Григорович Шевченко (відомий також як Кобзар) — український письменник, класик української літератури, мислитель, художник, громадський та політичний діяч. Є національним героєм України.
  • Пам'ятники Шевченку встановлені в усіх обласних центрах України, багатьох містах і селах держави, а також у численних столицях і містах за кордоном (встановлені за ініціативи і коштом української еміграції, як дарунки від України, за обміном тощо).
  • Перший пам'ятник Т. Шевченку відкрито у 1881 році до 20-річчя від дня смерті митця у м. Форт-Шевченко (Казахстан) під керівництвом І. О. Ускова, який був комендантом Новопетровського укріплення, коли Шевченко перебував там на засланні.
Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше