Очільник області – не жіноча посада: дослідження

Очільник області – не жіноча посада: дослідження

Очільник області – не жіноча посада: дослідження ілюстративне

За 29 років лише 6 жінок були призначені Президентами України керівниками обласних державних адміністрацій. Зараз в Україні немає жодної жінки серед голів ОДА. Такі дані наводяться в гендерному моніторингуЦе комплексне дослідження охоплює законодавчу, виконавчу та судову гілку влади, ЗМІ та інші важливі аспекти ролі жінки в державотворчості., що провів БФ "Єдність за майбутнє".

У Запорізькій області жодного разу жінка не була призначена головою ОДА. Дві жінки виконували обов’язки голови ОДА як заступниці, але жодна з них не була затверджена. Щодо місцевого самоврядування на Запоріжжі, всі міста – обласні центри очолюють чоловіки.

До 56 ОТГ було обрано 44% жінок серед депутатів і 21% жінок серед голів рад. На місцевих виборах 2015 року було обрано 60% жінок серед депутатів і 39% жінок серед голів рад сільських і селищних рад в Запорізькій області.

Що відомо

  • Стаття 24 Конституції України говорить, що: «Рівність прав жінки і чоловіка забезпечується: наданням жінкам рівних з чоловіками можливостей у громадсько-політичній і культурній діяльності, у здобутті освіти і професійній підготовці, у праці та винагороді за неї».
  • За 29 років представництво жінок серед народних депутатів збільшилося майже в 8,5 разів – від 2,5% у першому скликанні до 21% в нинішньому, дев’ятому скликанні. В минулому скликанні жінки складали лише 12%. В середньому, за 9 скликань представництво жінок серед народних депутатів складає 9%. Серед керівництва парламенту було лише 3 жінки – дві в минулому скликанні, одна в нинішньому – заступниця спікера Верховної Ради.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди