"Завдання командира — допомогти людині знайти місце в строю": історія комбата на позивний "Колізей"

"Завдання командира — допомогти людині знайти місце в строю": історія комбата на позивний "Колізей"

"Завдання командира — допомогти людині знайти місце в строю": історія комбата на позивний "Колізей"
Фото: Maksym Davybida/Fb

Боєць із позивним "Колізей" з Тернопільщини — командир батальйону 105 окремої бригади тероборони ЗСУ. Він побував у відпустці. Вдома на нього чекала дружина, маленька донечка та матір.

"Я завжди говорив у батальйоні, що командир має йти останнім у відпустку. Сто відсотків особового складу відбув відпустку, тоді поїхав я", — розповів Суспільному військовослужбовець.

Мати і син
"Колізей" з мамою. Фото: 105 окрема бригада тероборони ЗСУ

Кухня
Матір бійця готує його улюблену страву — млинці з маком. Фото: 105 окрема бригада тероборони ЗСУ

Стрижка газона
Вдома захисник впорядковував господарство. Фото: 105 окрема бригада тероборони ЗСУ

Найважче, за його словами, довго не бачити рідних.

"Один із таких недоліків війни — це я поїхав виконувати бойові завдання, дочці було два роки, вона тільки почала говорити, а за рік часу я приїхав — це вже зовсім інша дитина. Говорить вчора ввечері: "Мама є, тато є, всі є".

Родина
Захисник мав можливість у відпустці побути з рідними. Фото: 105 окрема бригада тероборони ЗСУ

Каруселі
Сім’я на каруселі. Фото: 105 окрема бригада тероборони ЗСУ

Сім’я
Родина вдома. Фото: 105 окрема бригада тероборони ЗСУ

Чоловік вже мав досвід військової служби. Після школи "Колізей" навчався в Національній академії Держприкордонслужби, а потім 5 років прослужив за контрактом в Одеській області.

Коли в Україні почали формувати підрозділи тероборони, перевівся туди, згодом після ротації на сході йому запропонували керівну посаду в 105 бригаді.

"Коли мені запропонували очолити батальйон, в мене вагань не було, бо на той момент в мене вже досвід керівництва особовим складом був. Перед тим я служив у Держприкордонслужбі і був одним з наймолодших начальників відділів. Тоді, в 23 роки, я вже керував десь 200 людьми, також це були мобілізовані, Нацгвардія та штатні підрозділи".

Розмова по телефону
У відпустці "Колізей" тримав зв’язок із побратимами. Фото: 105 окрема бригада тероборони ЗСУ

Коли "Колізей" очолив батальйон, основним завданням було набрати людей. "Я знав, що крайні мобілізації будуть дуже тяжкі і в мене першим питанням було: "Як я маю зібрати той особовий склад?". Я приїхав до військкомату, я був дуже здивований, що черги стояли. За два чи за три дні я сформував весь батальйон. Ми вдень приймали до 200 людей. Ми почали їх навчати тут на місці, своїми силами. Але все одно, яке би це навчання не було, як би ми не старалися їх навчити, бойовий досвід — це є бойовий досвід".

Військовий ЗСУ
Боєць на службі. Фото: Maksym Davybida/Fb

Чоловік розповідає, після того, як розпочалося повномасштабне вторгнення Росії, батальйон "Колізея" поїхав на передову. "Нас приєднали до однієї з бойових бригад, яка на той момент успішно виконувала свої завдання. Командування цієї бригади ставилося так: "Ну от, прибули війська ТРО". Це так асоціювалося, що ці війська, які нічого не навчені. І ми з ними 11 місяців пліч-о-пліч виконували бойові завдання. І коли прийшов той час, одним з бойових завдань було повернутися до нашої бригади, то керівництво тієї бригади, яке спочатку не зовсім у нас вірило, то наприкінці командир не хотів нас віддавати назад".

Чоловік удома
Захисник вдома. Фото: 105 окрема бригада тероборони ЗСУ

За час перебування на сході всі бійці батальйону, каже комбат, стали професійними військовими.

"Вони просто підросли в рази, вони вже готові, вони знають все, вони вже можуть виконувати будь-яке поставлене перед ними завдання, відповідно до своїх посадових обов’язків".

"Колізей"
Захисник на позивний "Колізей". Фото: 105 окрема бригада тероборони ЗСУ

"Колізей" розповідає, серед обов’язків командира – не лише керувати особовим складом, але й підтримувати бійців у будь-яких ситуаціях та допомагати їм. "Одна з особливостей командира батальйону – допомогти людині знайти своє місце в строю".

Після відпустки командир батальйону повернувся до виконання своїх завдань.

Читайте також

На початок