Забіг "Шаную воїнів, біжу за Героїв України": на Тернопільщині вшанували пам'ять загиблих бійців ЗСУ

Забіг "Шаную воїнів, біжу за Героїв України": на Тернопільщині вшанували пам'ять загиблих бійців ЗСУ

Забіг "Шаную воїнів, біжу за Героїв України": на Тернопільщині вшанували пам'ять загиблих бійців ЗСУ
Забіг у Збаражі. Фото: Суспільне Тернопіль

На Тернопільщині у Збаражі відбулася акція "Шаную воїнів, біжу за Героїв України". Учасники заходу пробігли два кілометри та віддали шану загиблим військовослужбовцям ЗСУ. У забігу взяли участь 239 учасників. Це рідні загиблих бійців, курсанти військового коледжу, жителі громади. Про це Суспільному повідомила організаторка забігу Іванна Козира.

Руслан Андруньків навчається у військовому коледжі в Збаражі. Разом з іншими курсантами він вирішив взяти участь в забігу. Хлопець біг за випускника коледжу Руслана Тимофея, який загинув у квітні 2022 року на Харківщині.

"Він багато чого зробив для нас. Я його не знав. Багато про нього слухав, розповідали. Він справжній герой. Я вирішив підтримати наших військових. Емоції неймовірні. Дуже задоволений, що взяв участь".

Учасник забігу
Руслан Андруньків. Фото: Суспільне Тернопіль

Інна Довгалюк приїхала на акцію із Вишнівецької громади. Жінка розповідає, бігла за загиблого земляка Юрія Воляницького.

"Юрій Воляницький — мій далекий родич. Я знаю його ще з дитинства. Не можу говорити без сліз. З нього варто брати приклад. Дуже важлива пам’ять про героїв. Щоб люди не забували. Одні взяли участь в акції, а інші візьмуть приклад, згадають імена загиблих героїв. Стараюся брати участь у всіх дійствах, щоб вшанувати героїв".

Учасниця забігу
Інна Довгалюк. Фото: Суспільне Тернопіль

Після завершення забігу учасники зробили фото. Потім сформували колону і пройшли до Алеї Героїв, де віддали шану загиблим захисникам.

Олександр Михальський запалив лампадку біля портрета Тараса Михальського.

"Це був мій дядько. Я з ним багато часу проводив. Він ще у 2014 році пішов на війну. В жовтні він загинув. Завжди був для мене прикладом. Він віддав мене на секцію боротьби. Пишаюсь, що він віддав своє життя за Україну, був такий патріот. Він любив історію. Сьогодні біг за свого дядька, щоб вшанувати пам’ять його та всіх воїнів, які загинули. Біг за тих воїнів, які зараз захищають нас і не мають змоги бігти".

Учасник забігу
Олександр Михальський. Фото: Суспільне Тернопіль

У Збаражі акція "Шаную воїнів, біжу за Героїв України" відбулася вперше. Її організували учасники Музею російсько-української війни.

"Це з 2018 року по всій Україні відбуваються такі забіги. Вперше за свого сина побіг Олег Дурмасенко, який і зініціював такі патріотичні спортивні забіги. Ми запозичили цьогоріч ініціативу. Наступного року постараємося не проґавити реєстрацію, щоб долучитися таки нашою кількістю і пробігти разом із всіма учасниками, які біжать по всій Україні. Кожен, хто біжить за когось, він ніби продовжує шлях цієї людини", — каже організаторка заходу Іванна Козира.

Організаторка заходу
Іванна Козира. Фото: Суспільне Тернопіль

За словами організаторки, на забіг зареєструвалися 239 учасників. Деякі з них пробігли свої дистанції в Америці та Канаді. Наймолодшій учасниці забігу 9 років. Найстаршій — понад 60.

Автор: Максим Скасків

На початок