У селі Андріївка на Київщині повноцінно запрацювали гімназія і дитсадок

У селі Андріївка на Київщині повноцінно запрацювали гімназія і дитсадок

У селі Андріївка на Київщині повноцінно запрацювали гімназія і дитсадок
Дитсадок в селі Андріївка. Фото: КОВА

У селі Андріївка Макарівської територіальної громади в повноцінному форматі запрацювала відновлена гімназія. До початку навчального 2023/2024 року в цьому ж приміщенні облаштували дитсадок.

Про це повідомила пресслужба Київської обласної військової адміністрації.

Зазначається, що корпус гімназії значно постраждав унаслідок активних бойових дій під час окупації села в березні 2022 року. А окрема будівля дитячого садка з харчоблоком закладу освіти, розташована поруч, була знищена повністю.

У селі Андріївка на Київщині повноцінно запрацювали гімназія і дитсадок
Зруйновані заклади освіти у селі Андріївка. Фото: КОВА

У КОВА поінформували, що відновлювальні роботи розпочалися одразу після звільнення регіону. Зокрема, за рахунок місцевого бюджету провели поточний ремонт будівлі гімназії. Вікна і двері для заміни надала "Укрзалізниця".

"Інші ремонтні роботи виконували за кошти міжнародних благодійних організацій. Зокрема, відремонтували укриття та облаштували там освітній центр. Також за фінансової підтримки іноземного благодійного фонду на території закладу поставили модульний харчоблок", — йдеться у повідомленні.

У селі Андріївка на Київщині повноцінно запрацювали гімназія і дитсадок
Дитсадок в селі Андріївка. Фото: КОВА

Наразі гімназію можуть відвідувати всі учні в очному форматі. І з нового навчального року до них приєдналися і дошкільнята. Для них відремонтували приміщення: зробили капітальний ремонт, облаштували спальню, ігрову кімнату, роздягальню та буфет.

Що відомо про відновлення закладів освіти на Київщині

Загалом унаслідок бойових дій на Київщині були пошкоджені та зруйновані 232 закладів освіти. Їх відбудова почалася відразу після деокупації. Станом на серпень 2023 року відновили 187 закладів. Зокрема, відновили повністю та частково зі збереженням функцій життєдіяльності 67 садочків. Під час окупації області загалом було пошкоджено 86 закладів дошкільної освіти.

У селі Луб'янка Бучанського району Київщини одночасно оновлюють п'ять об'єктів соціальної інфраструктури, які були пошкоджені під час вторгнення російських військ у регіон. Це заклади освіти, культури, а також православний храм.

У Ворзелі на Київщині збудують нові інклюзивні садочок та школу.

У Макарівській громаді на Київщині завершується відбудова Ситняківського ліцею, який зазнав руйнувань через повномасштабне вторгнення Росії.

Роботи з відновлення ліцею №3 в Ірпені на Київщині теж на завершальній стадії. А у День Незалежності України відкрили відновлений дитячий садок "Рута", що був зруйнований російськими обстрілами. Його відбудували за кошти Литви.

У Горенці на Київщині триває капітальний ремонт дитячого садка "Казка", пошкодженого під час російського вторгнення. Дошкільний заклад відновлюють за кошти благодійників і місцевого бюджету.

У селі Загальці Бородянського району Київщини відкрили модульний дитячий садочок за сприяння благодійного фонду "Угорська екуменічна служба допомоги-Україна". Новий освітній заклад розрахований на одночасне навчання 55 дітей.

Станом на початок грудня 2022 року на Київщині відновили 89 закладів середньої освіти та 45 закладів дошкільної освіти.

На початок