На кінофестивалі в Торонто презентували матеріали до українського фільму "Буча"

На кінофестивалі в Торонто презентували матеріали до українського фільму "Буча"

На кінофестивалі в Торонто презентували матеріали до українського фільму "Буча"
Державне агентство України з питань кіно

У межах кіноринку Міжнародного кінофестивалю в Торонто презентували робочі матеріали фільму "Буча". На заході виступив продюсер і сценарист стрічки Олександр Щур.

Про це повідомляє Державне агентство України з питань кіно.

"Буча" — це драма, створена на основі реальних подій у Бучі та інших містах України, які були окуповані російськими військами.

Афіша показу матеріалів фільму "Буча" в Торонто
Афіша показу матеріалів фільму "Буча" в Торонто. Державне агентство України з питань кіно

Під час обговорення фільму Олександр Щур розповів про важливість твору, а також розказав про досвід зйомок під час війни та про специфіку створення художнього фільму-реконструкції злочинів Росії "по гарячих слідах".

"Наша місія – розповісти про трагедію українського народу людям в усьому світі", — наголосив пан Олександр.

Продюсер і сценарист Олександр Щур
Продюсер і сценарист Олександр Щур. Державне агентство України з питань кіно

На заході були присутні українські продюсери – Пилип Іллєнко та Анна Паленчук, близько 20 канадських продюсерів та інвесторів, гості з Сербії та радіопродюсери Канадської телерадіомовної корпорації (CBC).

Міжнародний кінофестиваль у Торонто

Міжнародний кінофестиваль у Торонто (The Toronto International Film Festival — TIFF) — щорічний кінофестиваль, який проводиться в Торонто (Канада) з 1976 року. Його головна мета — представлення найкращих канадських і міжнародних фільмів та трансформація світогляду глядачів і творців кіно з різним досвідом та віком. У 2023 році фестиваль відбудеться уже 48-й раз — із 7 по 17 вересня.

Кінофестиваль у Торонто багато критиків вважають другим за вагомістю після Каннського, адже основною його частиною є кіноринок, у межах якого укладають доленосні для прокату угоди. Крім того, фестиваль у Торонто певною мірою називають "провісником «Оскара»", тому що багато голлівудських прем'єр відбуваються саме там.

12 вересня на кінофестивалі відбудеться північноамериканська прем’єра фільм "Звідки куди" (Skąd dokąd / In the Rearview) польського режисера Мачека Хамели. Стрічку відібрали до програми документальних фільмів TIFF Docs. Фестиваль триватиме з 7 до 17 вересня.

Кадр із фільму "Звідки куди"
Кадр із фільму "Звідки куди". Фото надане командою фільму

А минулого року до конкурсних програм TIFF увійшли два українських фільми: "Люксембург, Люксембург" Антоніо Лукіча та Короткометражний документальний фільм "Літургія протитанкових перешкод", режисер якого — Дмитро Сухолиткий-Собчук.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок