Як минули "вибори" в тимчасово окупованому Бердянську та місті Пологи Запорізької області

Як минули "вибори" в тимчасово окупованому Бердянську та місті Пологи Запорізької області

Як минули "вибори" на тимчасово окупованій території Запорізької області
Скринька для псевдоголосування в одному з тимчасово окупованих населених пунктів області. Администрация Херсонской области/Telegram

8-10 вересня Росія проводила "вибори" на тимчасово окупованих територіях Запорізької області. Як вони минули в Бердянську та місті Пологи — читайте далі.

Порожні дільниці та голосування під дулами автоматів — так відбувалися псевдовибори у Бердянську, повідомила телефоном Суспільному голова Бердянської міської військової адміністрації Вікторія Галіціна.

"Псевдовибори минули дуже невдало для окупанта. Явка, як нами й очікувалось, була критично низькою. Також цікаво, що скрині для голосування на виборчих дільницях були огорнуті в символічно чорні пакети. Саме для того, щоб не було видно мізерну кількість бюлетенів у скриньках".

Як минули "вибори" в тимчасово окупованому Бердянську та місті Пологи Запорізької області
голова Бердянської міської військової адміністрації Вікторія Галіціна. Фото: Telegram/Вікторія Галіціна

У тимчасово окупованому місті Пологи члени так званої “виборчої комісії” ходили по домівках місцевих разом із озброєними окупантами, розповів міський голова Юрій Коноваленко.

"По місту, по селах ходили зі скриньками. Ходили два військових із автоматами і по декілька чоловік з комісії, колаборантів. Десь активніше примушували, десь постукали в двері та йшли. Взагалі не вимагали паспорти, в них є списки, хто там проживає. Вони давали бюлетень і вимагали проголосувати".

Як минули "вибори" в тимчасово окупованому Бердянську та місті Пологи Запорізької області
міський голова міста Пологи Юрій Коноваленко.

Раніше Суспільне повідомляло, як відбуваються "вибори" в тимчасово окупованому Енергодарі.

Що відомо про спроби РФ провести "вибори" на окупованих територіях України

15 червня російські ЗМІ повідомили, що Центральна виборча комісія РФ призначила на 10 вересня "вибори" на ТОТ України. Йдеться про захоплені росіянами території в Херсонській та Запорізькій областях, а також самопроголошені "ДНР" та "ЛНР".

У серпні Верховна рада України звернулася із закликом до парламентів та урядів іноземних держав, міжнародних організацій та їх асамблей не визнавати незаконні вибори на окупованих територіях Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей.

Європейський Союз вже засудив намір Росії провести у вересні псевдовибори на окупованих територіях України й назвав їх порушенням міжнародного права.

8 вересня Блінкен пообіцяв санкції "спостерігачам", а Німеччина заявила про пропаганду.

8 вересня в Міністерстві закордонних справ України закликали міжнародних партнерів засудити проведення Росією так званих “виборів” на тимчасово окупованих територіях. А також не визнавати легітимність жодної “адміністрації”, яка буде створена за підсумками незаконних виборів, так само як і будь-які рішення, які будуть ними ухвалюватися.

Підписуйтеся на новини Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber

На початок