Ходили п'ять кілометрів пішки: до шкіл на Черкащині відновили автобусний маршрут

Ходили п'ять кілометрів пішки: до шкіл на Черкащині відновили автобусний маршрут

Ходили п'ять кілометрів пішки: до шкіл на Черкащині відновили автобусний маршрут
Суспільне: Черкаси

Громада на Черкащині до нового навчального року отримала два шкільних автобуси. Раніше діти були вимушені добиратися до школи власними силами — пішки, на таксі або рейсовим автобусом.

За словами начальниці відділу освіти Лариси Кочерги, транспорт придбали в межах співфінансування обласного, місцевого та державного бюджетів.

Хутір Червона – окраїна Звенигородки. До найближчої школи звідси не менше п'яти кілометрів, розповіла мама третьокласника Анна Бурлаченко.

"Важко нам було раніше — ми і кооперувалися, то той забере, то той машиною завезе. Нашим дітям доводилось їздити міжміським транспортом і витрачати на це кошти. А зараз ми ці гроші можемо витрати на харчування наших діток".

Тепер місце зустрічі у школярів одне – зупинка громадського транспорту. З першого вересня, за годину до уроків, дітей щоранку забирає шкільний транспорт. Водій збирає дітей у визначених пунктах. На нього чекає одинадцятикласниця Людмила Струк:

"До того як почав їздити шкільний автобус мені доводилось вставати о шостій ранку, щоб попасти на сім годин на автобус. Іноді автобус просто не приїжджав і тоді доводилось чекати іншого. Я могла запізнитися на урок. Тоді – зауваження від вчителя і двійка в журнал".

Автобус шкільний для учнів зі Звенигородщини
Суспільне: Черкаси

Олександра Гусаченко розповіла: не любила ранкову дорогу на навчання через важкий наплічник:

"Там багато ручок, зошитів, і книжок важких великих. А зараз мені подобається, що поки їдеш до школи, є багато друзів з якими я можу поспілкуватись".

В автобусі прямує до школи Софія Швець.

"Мені подобається їздити автобусом, а ще тепер не треба тратити гроші на таксі", — прокоментувала учениця.

На Звенигородщині учнів до школи возять шкільним автобусом
Суспільне: Черкаси

Водій Василь Майстренко розповів: щодня привозить школярів і чекає завершення уроків. Потім, додав — всі зупинки по колу.

"Я де їх беру, там я і висаджую. Я діткам сказав раз, як вони мають поводитись і вони мене дуже слухаються. Я на них не кричу, я їм по хорошому сказав, що вам їздити в цьому автобусі, тож ви, будь ласка, за всім дивіться".

Директор школи Сергій Носацькій розповів: раніше мали три автобуси, та торік два віддали на потреби ЗСУ. Тож частина дітей вимушена була добиратись самостійно. Повноцінне підвезення вдалось відновити лише з вересня 2023 року.

"Я тут впевнений у тому, що в процесі добирання до школи не буде жодних проблем, бо одна справа, коли дитина сама йде по тому тротуару і не знаєш чи буде та тривога, чи ні. А тут інша справа — коли є ті, хто супроводжують".

Шкільний автопарк громади налічує шість автобусів, два з них придбали цьогоріч, зазначила начальниця відділу освіти Лариса Кочерга. Підвозу потребує 15 відсотків учнів. Нині транспорту вистачає усім.

"Цього року наш автопарк поповнився трьома автобусами це аж переважило нашу потребу і дало нам можливість працювати із малокомплектними закладами освіти, які потребують реорганізаційних заходів. 10 сіл обслуговуються довезенням. Автобуси мають по декілька маршрутів і діти мають можливість, хто хоче навчатися в місті, доїжджати. Наразі 378 дітей у нас доїжджає".

автобуси для школярів на Звенигородщині
Суспільне: Черкаси

Утім один автобус поки не експлуатують, додала пані Лариса. Майже місяць для нього шукають керманича. Запустити маршрут планують із жовтня.

"Знайти чоловіка, який має категорію саме на перевезення. Нині це складно, бо чоловіків забирають на війну і ми шукаємо людину. Автобус буде їздити на село в сільську школу там поки відбувається заміна".

Маєте новину про події з життя на Черкащині? Надсилайте сюди

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

На початок