Лікарі назвали діагноз російського опозиціонера Навального

Лікарі назвали діагноз російського опозиціонера Навального

Доповнено
Лікарі назвали діагноз російського опозиціонера Навального
АР

Головний лікар омської лікарні швидкої допомоги Олександр Мураховський повідомив, що у російського політика Олексія Навального діагностували порушення обміну речовин. Раніше дружина політика заявляла про отруту в організмі її чоловіка. А заступник головного лікаря омської лікарні сказав, що отруту не виявили.

"Діагноз, до якого ми зараз найбільше схиляємося, - порушення вуглеводного балансу, тобто порушення обміну речовин. Викликано це може бути різким зниженням цукру в крові, що викликало втрату свідомості", - сказав лікар Олександр Мураховський.

Раніше заступник головного лікаря омської лікарні швидкої допомоги №1 Анатолій Калініченко заявив, що медики поки не знайшли слідів отрути в організмі Навального.

"На сьогодні, із тих досліджень, які були проведені, отруту не виявили. Ні у крові, ні в мочі. Отрути чи слідів її перебування в організмі. Діагноз отруєння залишається у підкірці нашої свідомості, але ми не вважаємо, що пацієнт переніс отруєння", - сказав представник лікарні.

Він додав, що в результаті діагностики та лікування Навального впродовж доби "ми практично маємо повний діагноз". Що саме діагностували у політика медик не сказав, але заявив, що про це повідомили дружину та брата Навального. Речниця Навального Кіра Ярмиш заявила, що рідним Навальногоі не повідомляли його діагноз

"Те, що їм розповіли, - це набір симптомів, який може бути інтерпретований по-різному. Причину стану Олексія лікарі як і раніше не можуть встановити", - написала вона у Twitter.

Про знайдену отруту в організмі Навального повідомили дружина опозиціонера Юлія Навальна та юрист Фонду боротьби з корупцією Іван Жданов. За їхніми словами, про це їм стало відомо від транспортної поліції.

У поліції заявили, що знайдена отрута небезпечна не тільки для Навального, а й для інших людей. Тому всі поряд мають перебувати у захисних костюмах.

За словами Юлії Навальної, її чоловіка не дозволяють транспортувати до Німеччини, хоча ще недавно лікарі були не проти й готували відповідні документи. Вона вважає, що лікарі тягнуть час, щоб отруту не можна було відстежити в організмі. Про це також говорить речниця Навального Кіра Ярмиш.

Раніше у лікарні в місті Омску не давали дозвіл на транспортування Навального до Німеччини через нестабільний стан, навіть під відповідальність родичів. Медики кажуть, якщо стан політика буде стабільний, його дозволять забрати.

Що відомо

  • Зранку 20 серпня речниця російського опозиційного політика Олексія Навального Кіра Ярмиш заявила, що його шпиталізували до реанімації з ознаками сильного отруєння.
  • Через деякий час Ярмиш повідомила, що Навального під'єднали до апарату штучної вентиляції легенів, він — у комі.
  • За словами лікаря Омської лікарні Анатолія Калініченка, стан Навального є стабільно важким. Медики обіцяють протягом дня визначитися з діагнозом. Він додав, що отруєння розглядається як одна з можливих причин погіршення стану Навального.
  • В ЄС стурбовані станом Навального та закликають Росію до розслідування.
На початок