Тисяча генераторів і будівництво водоводу. Як Кривий Ріг готується до можливих блекаутів та зими

Тисяча генераторів і будівництво водоводу. Як Кривий Ріг готується до можливих блекаутів та зими

Генератор
Ілюстративне фото. Генератор. Фото: Департамент охорони здоров'я Одеської ОВА

На об’єктах інфраструктури Кривого Рогу на Дніпропетровщині встановили майже 1000 генераторів  різної потужності. Про це повідомив голова Ради оборони міста Олександр Вілкул.

За його словами, генераторами обладнані лікарні, об’єкти соціальної сфери, дитячі садки, "пункти незламності", об’єкти водоканалу тощо.

Щодо водопостачання, то з водою ще мають проблеми мешканці верхніх поверхів у північній частині міста. Зараз триває будівництво водоводу Інгулець – Південне, поінформував він.

"Це дуже важливий для нас проєкт – окрім постачання води, це можливість покращити її якість. Місто вже майже два місяці живе переважно на воді КРЕСу завдяки проєкту, який реалізував Міськводоканал. Там якість значно гірша і іншої води немає. Альтернатива – 500 тисяч людей без води та каналізації", – зазначив він.

Щодо поривів труб, то їхня кількість збільшилася вдесятеро через розбалансування системи при постійних увімкненнях та вимкненнях. До зими заплановано налагодити подачу води в цілодобовому режимі, зазначив посадовець.

Що відомо про ситуацію з водопостачанням на Дніпропетровщині

  • Після руйнування Каховської ГЕС на Нікопольщині водопостачання було припинене у Покрові, Марганці, частині Покровської громади, Томаківській та Мирівській громадах. Організовано підвезення води. У самому Нікополі водопостачання було з перебоями.
  • Потерпає від браку води й Криворіжжя.
  • Триває робота і в інших громадах Нікопольського та Криворізького районів, які страждають від обміління Каховського моря. Зокрема, будують магістральний водогін «Інгулець – Південне».
  • З держбюджету України виділили 159,7 мільйона гривень для забезпечення жителів Дніпропетровщини питною водою.

Що відомо про будівництво водогону у Кривому Розі

  • У Криворізькому районі Дніпропетровщини будують водовід від річки Інгулець до водосховища Південного. Загалом для реалізації проєкту потрібно прокласти 100 кілометрів трубопроводу.
  • Гроші виділив Кабмін. Будують водогін, аби забезпечити водою райони, які опинились без водопостачання через підрив військовими РФ Каховської ГЕС.

Що відомо про руйнування військами РФ Каховської ГЕС

Російські війська 6 червня підірвали Каховську ГЕС. В зоні підтоплення опинились 80 населених пунктів. Більшість з них на лівобережжі Херсонщини.

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

На початок