"Вів нашпигований вибухівкою й снарядами танк до російських позицій". Історія військового 128-ї бригади Василя Дудинця

"Вів нашпигований вибухівкою й снарядами танк до російських позицій". Історія військового 128-ї бригади Василя Дудинця

"Вів нашпигований вибухівкою й снарядами танк до російських позицій". Історія військового 128-ї бригади Василя Дудинця
Ярослав Галас/Facebook

Василь Дудинець на позивний "Камікадзе" — механік-водій 128-ї окремої гірсько-штурмової Закарпатської бригади. Родом військовий з Мукачева. До війни багато років працював у Чехії.

Його історію розповів керівник пресслужби 128-ї Закарпатської гірсько-штурмової бригади Ярослав Галас на своїй сторінці у Facebook.

За словами Ярослава Галаса, Василь вів нашпигований вибухівкою й снарядами танк до російських позицій, а за кількасот метрів до ворога вискочив на ходу й підірвав танк дистанційним пультом.

"128 ОГШБр застосувала в Запорізькій області проти росіян нову тактику — трофейний танк-камікадзе. Перед ворожими укріпленнями танк підірвався на міні, але вибух від детонації закладеного боєкомплекту був такий, що більше з тих позицій нашу піхоту ніхто не тривожив", — йдеться в повідомленні.

За словами Ярослава Галаса, найнебезпечнішу роль у операції виконав механік-водій Василь Дудинець.

"Обкладений вибухівкою танк разом із механіком виходив до ворога на відстань пострілу, і якби в нього влучили з гранатомета, жодних шансів вижити не було б", — написав речник.

Василь Дудинець до війни багато років працював у Чехії. У лютому 2022 року у Василя народилася донька, а на початку березня, одразу після хрестин, він пішов у військкомат.

За словами Ярослава Галаса, після завдання з танком за Василем закріпився позивний Камікадзе.

Василь Дудинець розповів: "Звичайно, я розумів, що можу не повернутися. Але якби в танк влучили і здетонувала вибухівка, це була б миттєва смерть. Тобто, все зрозуміло – ти або живий, або мертвий. Це не той варіант, що відірвало руку й ногу і потім тебе дружина чи діти катають на інвалідному візку й підносять воду. Для мене краще повернутися неушкодженим або швидка смерть. Ось чому я зразу погодився, коли командири розповіли про бойове завдання. Для чого всі ми сюди прийшли? Треба чимшвидше закінчувати війну, повертатися додому й виховувати своїх дітей…"

Підписуйтеся на Суспільне Ужгород: Facebook, YouTube, Telegram, Viber, Instagram, Threads

На початок