Два ліцеї з Кіровоградщини потрапили до всеукраїнського рейтингу 200 шкіл за результатами НМТ

Два ліцеї з Кіровоградщини потрапили до всеукраїнського рейтингу 200 шкіл за результатами НМТ

Два ліцеї з Кіровоградщини потрапили до всеукраїнського рейтингу 200 шкіл за результатами НМТ
Випускники Центральноукраїнського наукового ліцею, Кропивницький, червень 2023 року. Фото: Facebook/Центральноукраїнський науковий ліцей-інтернат

У Кіровоградській області два заклади загальної середньої освіти опинилися в рейтингу "ТОП-200 шкіл України за результатами НМТ 2023 року". Це Центральноукраїнський науковий ліцей з Кропивницького і ліцей "Лінгвіст" зі Світловодська.

Рейтинг розмістили на сторінці інформаційного освітнього ресурсу Освіта.ua.

Обидва заклади комунальні.

  • Центральноукраїнський науковий ліцей-інтернат Кіровоградської обласної ради опинився на 104 місці. Рейтинговий бал — 139.8. Бал за результатами тесту — 162.2.
  • Ліцей №3 "Лінгвіст" Світловодської міськради має 170 місце. Рейтинговий бал — 137.8. За результатами тесту — 161.6.

Також можна окремо подивитися рейтинги шкіл Кропивницького й Кіровоградської області.

Школи України в таблиці розмістили за рейтинговим балом, який розрахований на підставі середнього значення балів національного мультипредметного тесту та з урахуванням загальної кількості тестів, складених випускниками кожної школи.

Цього року Національний мультипредметний тест відбувся у формі компʼютерного тестування з використанням лише завдань із закритою формою відповіді. Учасники складали українську мову, математику і предмет на вибір.

У повідомленні на Освіта.ua йдеться, що цього року на рейтинг шкіл вплинув пороговий бал "склав/не склав", який у 2023 році зробили нижчим, ніж у попередні роки.

"З української мови не подолали поріг "склав/не склав" лише 0,09% учасників (у 2021 році – 7,45 %), що вплинуло на рейтингові таблиці, оскільки в рейтингу враховуються учасники, які не подолали пороговий бал з предмета".

Укладачі рейтингу вважають:

"Зважаючи на зміну формату тесту, умови його проведення та особливості визначення результатів НМТ, не варто порівнювати рейтинг 2023 року з рейтингами попередніх років".

На початок