Працюють індивідуально та в групах: у Вінниці надають психологічну допомогу військовим і їхнім рідним

Працюють індивідуально та в групах: у Вінниці надають психологічну допомогу військовим і їхнім рідним

Працюють індивідуально та в групах: у Вінниці надають психологічну допомогу військовим і їхнім рідним
Фото ілюстративне/ unsplash

У Вінницькому міському центрі соціальних служб військові та члени їхніх родин можуть безкоштовно отримати психологічну допомогу. Консультації надають п’ять штатних психологів та психологи-волонтери.

Серед фахівців Центру соцслужб – Людмила Радіонова, практичний психолог вищої категорії з більш як 20-річним досвідом роботи у цій сфері. Вона працює з військовими ще з 2014 року. А з 2017-го – надає консультації у Вінницькому міському центрі соціальних служб, повідомляють у Вінницькій міськраді.

"З початку повномасштабного вторгнення до Вінницької міської ради надійшов запит, що в лікарнях міста перебувають поранені захисники, які потребують, в тому числі психологічного відновлення. І от вже півтора року ми надаємо психологічну підтримку військовим, що перебувають на лікуванні", – розповідає Людмила Радіонова.

Окрім поранених, фахівці працюють з усіма захисниками та членам їхніх родин, які звертаються.

"Зараз консультації надають 23 спеціалісти на волонтерських засадах. Психологи працюють як індивідуально, так і проводять групову терапію для військових та членів їхніх родин. Зустрічаються раз на тиждень, щовівторка, у прозорих офісах по вул. Космонавтів, 30 та Брацлавській, 85", – зазначає Людмила Радіонова.

Теми для консультацій різні і залежать від індивідуальних запитів. Найчастіше це – як пережити травму війни, як прийняти ситуацію, де шукати ресурс для відновлення. Психологи також діляться методиками швидкого заспокоєння.

загалом до психологів Вінницького міського центру соціальних служб звернулося близько тисячі сімей Захисників. Серед них – і діти.

"Малеча сприймає все дуже близько, проте дитяча психіка більш гнучка та швидше адаптується. Для дітей ми застосовуємо арттерапію, казкотерапію та різні ігрові методики", – каже Радіонова.

Із початку 2023 року волонтери та психологи Вінницького міського центру соціальних служб провели 1800 консультацій в лікарнях, 7480 індивідуальних консультацій з пораненими. Телефоном – здійснили 500 консультацій.

Звернутися по психологічну допомогу можна за телефоном Вінницького міського центру соціальних служб: 067-431-20-31. Контакти волонтерів-психологів можна знайти тут.

На початок