Міністерство охорони здоров'я оновило карту "жовтих", "помаранчевих" і "червоних" зон України. За новим розподілом, кількість "червоних" зон зросла з 8 до 14, до них додалися місто Коломия і Тисменицький район Прикарпаття, місто Острог і Радивилівський район Рівненщини, Чернівці і Заставнівський район Буковини. Зміни набудуть чинності 24 серпня.
"Оновлені рівні епідемічної небезпеки в регіонах. Комісія затвердила 14 "червоних" рівнів небезпеки, 75 — "помаранчевих" і 106 — "жовтих". Зокрема рівні епідемічної небезпеки затверджені в 14 областях нашої країни, це — Волинська, Житомирська, Закарпатська, Івано-Франківська, Київська, Львівська, Одеська, Рівненська, Сумська, Тернопільська, Харківська, Хмельницька і Чернівецька, а також Київ", — повідомив на брифінгу головний санітарний лікар, заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко.
За рішенням комісії, Київ залишається у "жовтому" рівні небезпеки, на Волині до "жовтого" рівня віднесено 7 районів, у тому числі, адміністративний центр Луцьк, до "помаранчевого рівня" — 4 райони.
На Житомирщині до "жовтого" рівня потрапили 16 районів, зокрема, Житомир. На Закарпатті у "жовтій" зоні опинилися 7 районів, у "помаранчевій" — 6, зокрема, Ужгород. На Прикарпатті до "жовтого" рівня належить 8 районів, до "помаранчевого" — 7, зокрема, Івано-Франківськ, до "червоного" рівня потрапили 4 адміністративні одиниці — місто Коломия, Городенківський, Тисменицький і Косівський райони.
На Київщені до "жовтого" рівня небезпеки віднесено 10 районів, до "помаранчевого" — один. При цьому на Львівщині до "помаранчевого" рівня віднесено 28 районів, зокрема, Львів, до "червоного" рівня — місто Самбір. На Одещині до "жовтого" рівня потрапили 14 районів, у тому числі, Одеса, до "помаранчевого" рівня — 5 районів, до "червоного" — місто Біляївка. На Рівненщині до "жовтого" рівня віднесли 8 районів, "помаранчевого" — 6, "червоного" — 5 адміністративних одиниць, зокрема, міста Дубно й Острог, Костопильський, Радивилівський і Рівненській райони.
Ляшко розповів, що на Сумщині на "жовтому" рівні опинилися 6 районів, у тому числі, Суми, а на Тернопільщині — 9, до "помаранчевого" рівня потрапили 5 районів, зокрема, Тернопіль. На Харківщині до "жовтого" рівня віднесли 10 районів, до "помаранчевого" — 3 райони, зокрема, Харків. На Хмельниччині до "жовтого" рівня потрапили 10 адміністративних одиниць, у тому числі, Хмельницький. На Буковині 10 районів віднесли до "помаранчевого" рівня, а до "червоного" потрапили 3 адмінодиниці — Чернівці, Заставнівський і Кіцманцький райони.

Читайте також: "Ляшко пояснив різницю між зеленою, жовтою і помаранчевими зонами поширення COVID-19"
Головний санітарний лікар зазначив, що всі ті райони України, які не потрапили до переліку "жовтих", "помаранчевих" або "червоних" зон, є "зеленими". У "зелених" районах забороняється знаходитися без маски або респіратора в громадських будівлях, проведення масових заходів за участі більше однієї людини на м² , трансляція фільмів у кінотеатрах заповнінюстю більше за 50%, перевезення пасажирів дозволяється тільки в межах сидячих місць.
На "жовтій" території додатково до обмежень "зеленої" забороняється відвідування установ соціального захисту, діяльність хостелів, нічних клубів (після 24:00 і до 7:00), проведення масових заходів у закладах харчування для 20 осіб і більше. На "помаранчевій" території забороняється діяльність закладів розміщення, крім готелів, діяльність розважальних закладів із заповненістю понад 50%, планові шпиталізації і операції, роботи спортзалів із понад одним відвідувачем на 10 м², обмеження масових заходів до однієї людини на 10 м², відвідування закладів освіти групами більше 20 осіб, перевезення пасажирів громадським транспортом більше за 50% заповненості.
Водночас на "червоній" території заборонена робота громадського транспорта, закладів освіти, у тому числі шкільних і дошкільних. Дозволяється висадка пасажирів лише транспортом, який курсує транзитом, і висадка міжміського транспорту.
Що відомо
- Станом на ранок 20 серпня в Україні COVID-19 за добу лабораторно підтвердили у 2134 осіб, з них — 100 дітей та 160 медпрацівників. 704 пацієнтів одужали, а 40 — померли від ускладнень, що є найбільшою кількістю з початку епідемії.
- Уряд ухвалив постанову, яка передбачає встановлення карантину з 1 по 31 серпня, проте умови обмеження визначатимуться тим, у якій із чотирьох зон — "зеленій", "жовтій", "помаранчевій" чи "червоній" — перебуває той чи інший регіон.
- 22 липня уряд продовжив карантин до кінця літа, проте з певними умовами.
- З 17 серпня в Україні змінився розподіл міст за карантинними зонами відповідно до ситуації з коронавірусом. До "червоної" зони тоді потрапили 5 районів.
- Міністерство охорони здоров'я оновило перелік країн "червоної" та "зеленої" зон. В Україні за останні 14 днів захворюваність на COVID-19 становить 38,10 осіб на 100 тисяч населення. Україна входить до "зеленої" зони.
- Ляшко заявив, що з 1 вересня школи відкриють, але вони працюватимуть тільки до того часу, поки не буде перевищений епідпоріг захворювання на коронавірус.