Астронавти вперше надрукували на 3D-принтері хрящ колінного суглоба людини у космосі

Астронавти вперше надрукували на 3D-принтері хрящ колінного суглоба людини у космосі

Надрукований у космосі хрящ колінного суглоба людини
Надрукований у космосі хрящ колінного суглоба людини, фото: скриншот із відео twitter.com/RedwireSpace

Уперше людський хрящ колінного суглоба був створений методом 3D-біодруку на Міжнародній космічній станції в умовах мікрогравітації. У майбутньому це дозволить вдосконалити лікування колінного суглоба, травма якого є однією з найпоширеніших серед військовослужбовців і людей похилого віку.

Про це пише онлайн-видання Space.com.

Хрящ виготовили на 3Д-принтері флоридської компанії-виробника Redwire Corp. Принтер надрукував його з живими людськими клітинами.

"Це новаторська віха зі значними наслідками для здоров’я людини. Демонстрація здатності успішно друкувати складну тканину, таку як цей меніск, є великим кроком вперед у розвитку повторюваного виробничого процесу мікрогравітації для надійного біодруку в масштабі", — сказав виконавчий віцепрезидент Redwire Джон Веллінгер.

4 вересня надрукований хрящ із космосу прилетів на Землю на борту місії SpaceX Crew-6.

Зазначається, що виробництво предметів у космосі дає переваги, які складно отримати на Землі. Зокрема умови мікрогравітації не спричиняють витягування чи розтягування предметів через земну гравітацію, що може деформувати бажану форму.

3Д-друк виконали у межах дослідження BFF-Meniscus-2 спільно з Університетом військової служби та Біомедичним дослідницьким центром, який вивчає та адаптує перспективні біотехнології для військових.

Компанія Redwire має 10 дослідницьких центрів, що працюють на Міжнародній космічній станції. Під час майбутньої місії SpaceX CRS-29 у листопаді 2023 року компанія запустить дослідження щодо виготовлення фармацевтичних ліків і регенеративної медицини, зокрема експеримент із біодруку серцевої тканини.

На початок