Куяльницький лиман, що на Одещині, став рожевим через цвітіння водоростей Dunaliella salina. Про це Суспільному розповів заступник начальника Одеської екологічної інспекції Віталій Караулов.
За його словами, через високу концентрацію солі у лимані водорості виділяють червоний пігмент. Водорості Dunaliella salinaВид одноклітинних зелених водоростей, що розповсюджені переважно в солоних морях. Один з небагатьох організмів, здатних виживати в засолених умовах. Їм це дозволяє висока концентрація β-каротину, яка захищає водорості від інтенсивного світлового випромінювання, і висока концентрація гліцерину. Ці якості дозволять вирощувати водорості в комерційних цілях., через які лиман набув рожевого кольору, безпечні для людей, додав Караулов.
"Це водорості, які використовують як в промислових препаратах, так і в косметичних. Купатися можна. Наразі наші інспектори відібрали зразки для лабораторних досліджень, так ми зможемо сказати що там, можливо, якісь перевищення металів," - пояснив Віталій Караулов.
Він додав, що результати досліджень мають отримати вже 21 серпня.


Читайте також
- Куяльницький лиман на Одещині продовжує висихати, фінансування не вистачає – ОДА
- Біля санаторію в Одесі зайнялося 3 гектари сухої трави
- В Одесі померла учасниця марафону, яку знайшли непритомною після 8 годин пошуків